logo

  2022     2021     2020     2019     2018     2017  
  2016     2015     2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006  Novinky 201226.12.2012 Zase jsme byli pilní ...

Nejprve jsme si v polovině prosince jely s Cirdou opravit poslední nepovedené zkoušky. Jediná možnost byla na posledních letošních MFTR v Třeboni a vyjely jsme znovu v doprovodu Libušky, kterou tentokrát doprovázela její Bisulka.
Ačkoliv se nám tentokrát dařilo a dokonce si Cirda oproti loňskému pokusu opravila na druhou cenu, přesto mě tyto zkoušky na delší dobu odradily od podobných akcí. Jako klasické lovecké proč ne, ale Field Trials prostě ne. Alespoň prozatím, než prodýchám některé skutečnosti ... vysvětlení zde.

Pak už jsme se věnovali jen a jen blížícím se Vánocům, jejich slavení a pohodovým procházkám. A samozřejmě focení a doplňování restů, takže naše galerie je konečně zase kompletní.

A abych nezapomněla -
Přejeme všem přátelům, kamarádům a známým hodně zdraví, štěstí, pohody a spokojenosti do nového roku.27.11.2012 jako dáreček k narozeninám si náš Drejkoušek asi přál vepřové. Bohužel jsme to netušili a počastovali ho pouze piškotkama, takže si na procházce nabrnknul kanečka ... tož panička má za sebou srdeční příhodu a blboun v sobě díru do slabin. A jak můžete vidět na úvodní fotce, vyfasoval epesní trenky (doplněné občas trychtýřem), z čehož je přímo nadšen :)

Aneb co všechno se dá potkat na pražském sídlišti.25.11.2012 jsme se s Cirdou zúčastnily FTR na Hluboké, kde nám tentokrát štěstí nepřálo. Cirda měla tu obrovskou smůlu, že narazila na mentálně retardovaného bažanta - pokud nevíte jak se toto u bažantů projevuje, pak vězte, že mentálně retardovaný bažant je takový, který před psem ve vysokém lese neuletí, ačkoliv je naprosto zdravý.
Ok, konec ironie - opravdu si myslím, že ten bažant byl křídlovaný (obzvláště když mi to potvrdil střelec), opravdu si myslím, že i křídlovaný bažant dokáže popoletět půl metru nad zem a posadit se na větev, ale holt rozhodčí má vždycky pravdu ... a když náhodou ne, platí bod č.1 :)

Nicméně i přes neúspěch náš, i přes neúspěch našeho doprovodu Libušky s Corinkou (která si na posledním bažantíkovi v leči vybrala svých pět minut zatmění mozku), jsme prožily báječný den v krásné přírodě a potkaly se se spoustou milých lidí.
A panička si alespoň definitivně rozjela chřipku :)17.11.2012 osmý ročník Golden Senior Cupu ... více informací o této báječné akci v naší kronice.27.10.2012 jsme se s Cirilkou vydaly na klubové podzimní zkoušky. Tato událost je sice zaznamenána v naší kronice, ale jen pro náhodné čtenáře. Účastníci si to totiž budou pamatovat až do smrti :)

Dokumentární fotka: "Sbor zmražených rozhodčí".13.10.2012 Tento víkend pro nás byl výstavně-setkávací. V sobotu jsme se jeli podívat na mezinárodní výstavu do Českých Budějovic. Posuzování paní rozhodčí pro nás bylo poněkud záhadné ... penalizovala přednosti a naopak vychvalovala nedostatky, takže jsme z kruhu odcházeli poněkud zmateni, i když defakto s pěknými výsledky.
Drake obdržel známku Nadějný 2, když mu byl vyčten moc široký hrudník a rychlý pohyb :)
Cirda skončila jako V3 s poznámkou, že má ideální tělesné proporce :)
Zája pak završila veselohru známkou V1 a následně i ziskem titulu BOV (nejlepší veterán plemene), přičemž jí bylo pochváleno především úhlení zadních končetin ... nevím tedy kterého psa vlastně paní rozhodčí posuzovala, ale na druhou stranu - kdy si Zája měla možnost zaběhat na mezinárodce v závěrečných soutěžích :)

V neděli nás pak přijeli navštívit Asta a Fíbí což pozitivně kvitoval především Drake. Všichni řádili jak černá ruka, ale i přesto se nám je povedlo trochu přistřihnout a vyfotit. Moc děkujeme za návštěvu.

 3.10.2012 Prodloužený víkend jsme strávili s kamarády v našem oblíbeném kempu v Jetřichovicích, kde jsme mimo krásných procházek spáchali také nějaké to slavení. Jako první slavil 28.9. své sedmé narozeniny náš kamarád Dick, takže mu přejem vše nej ještě jednou ... hlavně hodné páníčky :)
29.9. pak oslavila kulaté desáté narozeniny naše milovaná Zája, která se pořád ještě chová a tváří jako štěně. Zairunko, přejeme ti, aby ti to ještě hodně dlouho vydrželo!A pro ty zvědavější z Vás - víkend si vysloužil zápis do Kroniky a taky fotky do Galerie. A dokonce jsem i přidala fotky k našim štěndům na jejich osobní fotostránky :)22.9.2012 Vypravili jsme se na Klubovou výstavu, která se již tradičně konala v areálu zámeckého parku v Oslavanech. Krom naší smečky nám dělali společnost i některá štěňátka - konkrétně pak Aira, Fíbí (Alma), Čita (Arin) a Ailas. Užili jsme si super den a i přes fakt, že pro většinu paníčků i mimin to byla naprostá premiéra, dopadlo to výborně :)
Jako první šli na řadu kluci. Ailásek si s paničkou vyběhal známku Velmi nadějný a super posudek, Drake pak skončil jako Velmi nadějný 3.
Holčičky Fíbí a Čita potřebují ještě páníčky naučit jak se správně vystavuje a pak dle slov paní rozhodčí "budou mít před sebou zářivou kariéru" :) Panička od Airy doma pilně trénovala, takže si vysloužily známku Velmi nadějná 4.
Další byla na řadě veteránka Zája - užila si běhání a vybojovala V2 a jako poslední se předvedla naše Cirda, která skončila jako V4.

Ještě ten večer jsme přepadli rodinu naší Alcy/Lou. Smekám před paničkou, která nás i v tu v pravdě nekřesťanskou hodinu přivítala s otevřenou náručí a nechala nás nejen pomuchlat čubíka, ale i odpočinout po cestě.

V neděli dopoledne jsme (stále ještě i s Martinkou a Ailáskem) navštívili ještě Anardilka/Prince a zkontrolovali jak se mu vede. I on se má báječně a s jeho rodinkou jsme strávili pár hezkých chvilek.

Moc všem děkuji za krásnou prezentaci na výstavě, za príma víkend, za péči o naše miminka a za to, že jsem se ani v jednom případě nespletla a všechny naše "děti" jsou ve svých domovech právoplatnými a milovanými členy rodiny. Děkuju!

    12.9.2012 Stalo se toho moc od poslední aktualizace, tož to vezmem chronologicky ...

Jako každý rok, i letos jsme konec prázdnin strávili na tradičním čundru.

Dále se pak konal již druhý ročník Aros Open Cupu. A protože jsem tele, na stejný víkend jsem přihlásila naše psiska na klubovou výstavu do polské Varšavy, poněvadž to byla výborná záminka jak jet zkontrolovat naši červenou holčičku Artu/Bonu. Tak jen bleskově - Zája ve veteránech VD, Cirda poprvé po štěňatech V2 a Drake v silné konkurenci VN1, BOB dorost a BIS 3.

Veškeré podrobné info, fotky a posudky najdete v příslušných sekcích, tedy aktualizována byla: Kronika, stránky výstavních úspěchů našich psisek, Galerie a Informace.30.7.2012 Naše milovaná Cirilka slaví své páté narozeniny. Je neuvěřitelné, jak rychle ten čas letí ...
Přejeme ti Cirilko vše nejlepší, hodně zdravíčka a bažantíků, plnou mističku a aby tě děti moc nezlobily :)16.7.2012 O víkendu jsme se zúčastnili Národní výstavy psů v Mladé Boleslavi, kde se kromě našeho Drakea předvedla taky Čita.

Oba dva se proběhli ve třídě štěňat, přičemž Drake svou třídu jako jediný účastník vyhrál a obdržel známku Velmi nadějný 1 a krásný posudek.
Sestřička se pak nenechala zahanbit a skončila čtvrtá, také se známkou Velmi nadějná. A to i přes to, že panička vystavovala poprvé a v kritický moment prostě došly piškoty :)

Moc gratulujeme a děkujeme!

Bohužel prostředí a rozmístění kruhů neposkytovalo moc příležitostí pro kvalitní záběry, ale i to málo co máme najdete v naší galerii. Za fotky pak moc dekuji všem fotografům.2.7.2012 Poslední červnový víkend jsme trávili na tradiční představebce našeho tábora, kdy jsme se na louce uprostřed ničeho pokoušeli postavit něco - tedy tábor pro děti. Statečně nám v tom sekundovala nejen naše děcka, ale i psiska ... obzvláště Drake se rozhodl, že nám pobyt zpestří a vymýšlel pro nás spoustu zábavných her. Nejoblíbenější byla "Najdi na hektarové louce schovanou botu", případně "Co všechno zvládnu sežrat než mě načapete v zásobáku". Fotky z tohoto (a nejen tohoto) radostného letního období najdete ve fotogalerii.

A abychom si trochu odpočinuli od těžké práce, zaskotačili jsme uprostřed týdne na přepadovou návštěvu k Arince. Ta se teď jmenuje Čita a užívá si společnost svojí báječné rodiny, kólií kamarádky a 4 koníků. Shledání s maminkou a bratrem bylo radostné, ovšem fotky z něj jsou poněkud ... ehm ... méně kvalitní. Ne nadarmo byla Čitunka nejaktivnější miminko z naší bedny - a zůstalo jí to :)
Takže pár těch rozmazaných šmouhatých obrázků hledejte zde.16.6.2012 Vydali jsme se na návštěvu k Aranelce, kde jsme kromě báječného odpoledne absolvovali i malou procházku. Čímž se dostáváme ke kvízové otázce ... copak je to za plemeno?Vícero fotek z tohoto setkání najdete tady a jedno malé video tady.10.6.2012 Za minulý týden jsme stihli spoustu věcí - nejprve jsme vyrazili na procházku do Stromovky, následně jsme se zajeli podívat jak si žije Airuška a nakonec jsme spolu s Aranelkou, Fíbí a Ailáskem strávili příjemné nedělní odpoledne a trošičku jsme pocvičili. Čímžto děkuji majitelům za návštěvu, vzornou péči a za chuť s miminama něco dělat.
Na všech těchto akcích se spolu s námi vyskytoval i foťák, ale moc se netěšte - vyfotit jedno štěně, je téměř nemožné a když se jich sejde víc pohromadě, stává se podařená fotka naprostou utopií :)

Ovšem získala jsem jeden poznatek - pokud chce chovatel deklarovat vyrovnanost vrhu, není jednodušší cesty, než ty hyeny mrňavý pustit na chvíli do bahna ... stačí tak 2-3 minuty a už je od sebe nerozeznáte ani podle obojků :)1.6.2012 Dlouhá přestávka v pravidelných aktualizacích byla způsobena malou indispozicí ... ovšem můžeme všem tímto s radostí oznámit, že 21.5. naši smečku obohatil Patrik - 51 cm, 3500 g. Dle vyjádření odporníků dává tatínek vyrovnané vrhy (černé vlasy, váha i velikost podobná jako u Elišky) a dle mého soudu i výborné povahy - stejně jako Ela, i Páťa je dítko klidné, spavé a žravé. Typický retrívr :)

Jinak nás už opustila všechna štěňátka (krom našeho pablba Drejka bejka) a od všech páníčků a paniček dostáváme pravidelně zprávičky jak prcci prospívají a jak zlobí. Všechna naše štěňátka už si zvládla svoji rodinu ochočit a teď dle zpráv vytrvale pracují na upevnění svých pozic :) Děkujeme za fotky, každé štěndo dostalo založenou svoji galerii, takže tam kde páníčci poslali se teď můžete výběrem pokochat.2.5.2012 Naše štěnda rostou jako z vody a postupně odcházejí do nových domovů. Většina z posledních odejde tento víkend, takže už bylo na čase, udělat jim osobní stránečky. Budeme na ně postupně doplňovat veškeré informace o nich ... snad budou jen a jen dobré.

Tento víkend odejdou ke svým novým rodinám Aranel a Alma, zatím u nás nadále zůstane Ailas, protože panička se potýká s ortézou na koleni :)

Poslední kdo ještě nemá svou rodinu je fenka Alca, pro kterou hledáme zájemce o práci a o chov. Alca je velice nadějná holčička, s krásně modelovanou hlavou, výbornou stavbou těla a s naprosto úžasnou povahou - je mazlivá, klidná, vnímavá a už teď hezky nosí aportíky.26.4.2012 Dnes jsou to přesně dva měsíce, co se nám narodily naše piraně. Dnes už jsou z nich krásní, sebevědomí pesani, kteří nás pomalu opouštějí do svých nových domovů ... pro nás ale navždycky zůstanou "našimi dětmi".

Zítra nás opustí naše béžová holčička Aira, která pojede dělat společnost starému čuvačímu kamarádovi a třem dětem. Nejdále nám odcestuje červená Arta, která bude bydlet až v dalekém Polsku, kousek od Varšavy a společnost jí budou dělat dva retrívří kamarádi. Snad se doma zabydlí stejně dobře jako oranžová Arin, která pro změnu dělá radost staré kólií kamarádce. Moc děkujeme za fotky a zprávy z nových domovů ...

  22.4.2012 Tento víkend nás zcela nečekaně a neplánovaně opustila hned dvě štěňátka ... Anardil (světle modrý) odcestoval do Karlových varů, aby zaplnil volné místo po zemřelém pejskovi a nahradil tak rodinného miláčka a naše dračice Arin (oranžová) našla milující náruč v dalekém Měříně. Tam jí budou dělat společnost kolie a koníci a se svým pánem se bude věnovat všemu, co by správný retrívr měl umět ... především kačenkám :)

Od obou máme z nových domovů krásné zprávy, doufáme že pohoda vydrží i nadále a přejeme všem hodně radosti s jejich novými miláčky.

Jen tady je teď trochu smutno ... tak nějak jsme počítali až s příštím víkendem. Ale zase ostatní piraně se vehementně snaží nám to vynahradit, takže náš pan Modrý Drake objevil kouzlo misky s vodou a ostatní kouzlo toho, honit ho durch mokrého po dlaždičkách :)18.4.2012 Máme za sebou další výlet na louku, tentokrát ovšem vyšperkovaný malým překvapením ... více u štěňat bednonovinkách.13.4.2012 Uvolnily se nám tři fenečky!

Pokud máte solidní zájem o naše štěně, ozvěte se. Pokud Váš zájem trvá jen po dobu co držíte v ruce telefon, ušetřete prosím sobě poplatek za hovor a mě čas tímto hovorem strávený a nevolejte. Děkuji :)12.4.2012 Počasí že by štěně ven nevyhnal, takže nás teroristi socializují o sto šest. Tož si s osobními stránkami zatím musíte počkat, mazlení a hraní a cvičení je důležitější.

Alespoň jsem zatím udělala malé fotopředstavění i se jmény, postupně budu doplňovat další údaje.

Také jsme spáchali pár fotek, snad se budou líbit.9.4.2012 Komando mělo náročný den - mají za sebou tetování, čipování, očkování a byla jim přidělena jména. Píďata byla také zkontrolována co se týče zubů (mají), skusů (v pořádku), kýly (ani jedna) a kluci varlátek (celkem 6, spravedlivě rozděleno) ... nejvyšší čas, založit každému osobní stránečku. Dejte mi na to tak den, dva, ...

Jako bonus přivezla Libuška svůj lepší foťák a Martina přispěla svou ručkou k udržení piraň v náležitém postoji, takže se můžete pokochat. Tentokrát to dopadlo o trochu lépe :)4.4.2012 Dneska oslavila naše babička Borča krásné 12 narozeniny. Ani přes lítání kolem piraň jsme na ni nezapomněli a dostala krom extra porce podrbání i přídavek dietního sýra do dietních granulek :)
Takže Borinko naše milovaná, buď tu s námi ještě hodně dlouho a ať tě zdraví nezradí!Jinak - pokud to počasí dovolí - mají teroristi povolené procházky ven, kde se věnují štěněcím radovánkám - tedy okusování, narážení hlavou do předmětů a zalézání pod tůje. Naštěstí ještě nemají příliš výdrž, takže poté následuje ve štěněcím pokojíčku nebeský klid a mír.
Ovšem nikterak to nezmenšuje moji touhu k pomluvám, takže veselé zážitky v pekelném deníčku i nadále pokračují a pokračovat budou :)1.4.2012 Nafotili jsme piraně v postojích. Vlastně v pokusech o postoje. Vlastně jsme je prostě hodili na stůl a fotili dokud to šlo ... výsledek obligátně ve fotkách. A malé představení našich piraň v bedýnkovém deníčku.29.3.2012 Malé velké povídání v Novinkách z bedýnky ... ale Kubišovou na mě neposílejte :)28.3.2012 Závada odstraněna, vyjímečně nebyla mezi klávesnicí a židlí :) Kvalitu fotek však prosím posuzujte shovívavě ... šance na dobrý záběr se geometricky snižuje s počtem bdělích štěňat. Za chvíli budu fotit jen ty hluboce spící :)25.3.2012 Z mě neznámého důvodu mi nejdou přidávat fotky štěňat na rajče ... všem se tedy moc omlouvám, hned jak zjistím proč a jak to napravit, nasypu to tam.
Ovšem Novinky z bedýnky aktualizované jsou :)27.2.2012 Po poněkud dramatickém průběhu se nám konečně narodila štěňátka. Veškeré info o průběhu porodu, o váhových přírůstcích mimin a o naší "mateřské" najdete v sekci Štěňata, která teď bude asi hojně aktualizována :)28.1.2012 jsme se zúčastnili tradičního psího plesu, pořádaného kamarády z chovatelské stanice Best Baron. Vzhledem ke kulatící se Cirdě a lehké zdravotní indispozici naší babičky nás tentokrát doprovázela jen Zája a maminčina kryska Nessynka. I tak jsme si to ale moc užili ... fotky dodám hned jak je dostanu, protože náš foťák se odebral do věčných lovišť.

Jinak se nic moc nového neděje, stále s Cirilkou kyneme a čekáme na termín porodu :) Cirda si ovšem náležitě užívá zvýšené pozornosti a mrazivého počasí, takže jsme využili našeho kamaráda a vypravili se na procházku do Stromovky. V naší galerii pak najdete nejen fotky z této mrazivé akce, ale i doplněné z prosincových MFTR ve Třeboni.
A pokud chcete vědět jak se máme a jak nám to doma roste, můžete sledovat záložku Štěňata, kde je "deník rostoucího pupku."20.1.2012 Máme skvělou zprávu. Dnes nám ultrazvuk ukázal, že CIRILKA JE BŘEZÍ :)
Hrdým otcem našich prvních miminek je Stanley (Stanroph Stand by You)
a prcci by se měli narodit koncem února. Už aby to bylo :)

    7.1.2012 se konala tradiční novoroční procházka retrívrů a jejich přátel, tentokrát v opravdu hojném počtu. Tento ročník si bezesporu zaslouží své místo v naší kronice a my jsem moc rádi, že se tato dnes už tradiční akce tak hezky ujala :)