logo

  2022     2021     2020     2019     2018     2017  
  2016     2015     2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006  Novinky 2014Všem našim přátelům, kamarádům a známým přejeme veselé Vánoce a šťastný rok 2015.

Jen malé vysvětlení - na fotce opravdu není ani přistávající letadlo, ani rentgen zubů :)
Jako vodítko použijte prosím obrysy čumáků a uší na horním okraji světla a tento odkaz
1.12.2014 V předchozích víkendech jsme krom obligátních bažantů stihli nejprve ozkoušet a poté i doporučit jednu príma prochajdu v Hředlích u Berouna. Nejprve jsme ji absolvovali v nižším počtu 6 lidí a 8 psů, abychom následně mohli říct "Je dobrá", svolat více kamarádů a rozšířit to na 15 lidí a 16 psů :) A taky fotit, byť se to - vzhledem k rychlosti našich psů - ukázalo jako téměř nemožné.12.11.2014 se panička konečně rozhoupala a vyřídila vše potřebné ... takže tímto dnem je naše španělská zrzka Ciri oficielně uznána jako krasavice :)8.11.2014 Od posledních novinek v naší partě uběhl zase nějaký ten čas a my jsme toho stihli tak akorát - především jsme podnikli pokus o složení Všestranných zkoušek. Ano, skončili jsme ve fázi pokusu a pokud někoho zajímá kdo to zmrvil, tak samozřejmě ... nalistujte naši kroniku :)

Chuť a náladu si pak pravidelně každý víkend spravujeme na honech v konopišťské bažantnici. Tam krom pilného nošení ptáků také pilně fotíme. Jo a v galerii jsou vlastně i fotky z těch všestranek :)12.10.2014 k velké časové prodlevě v aktualizaci našich stránek došlo díky drobné nehodě, která zahrnovala můj noťas a sklenici jablečného džusu. Nicméně díky skvělým kamarádům se vše podařilo zachránit a aktualizace je tady ... a vezmem to hezky chronologicky :)

Na konci srpna jsme se zúčastnili s celou smečkou mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavi. Přiznávám bez mučení, že (stejně jako všichni ostatní), jsem byla zvědavá, co na naše psiska řekne renomovaný rozhodčí a uznávaný chovatel z Francie pan Bruno Facq.
A on řekl ... Drake si odnesl krásný posudek a známku V3 ve třídě pracovní, Zája ve veteránech V2 a vrcholem všeho byla Ciri v pracovní třídě s V1 CAC. Čímž naše španělská zrzka dodělala Českého šampiona. Sen ovšem pokračoval, protože Ciri se líbila i nadále, takže si k radosti všech našich kamarádů odnesla i tituly CACIB a nakonec i BOB. To už jsem ale měla slušně našlápnuto k infarktu :) Třešničkou na dortu byla pak i známka Výborná a krásný posudek pro naši Čitu - moc gratulujeme!Týden nato jsme strávili prodloužený víkend v Roudné, tenokráte pod názvem Malá Roudná. Sešli se především výcvikáři a organizátoři a mezi tím vším popíjením cvičením se plánoval další ročník tábora. Ale nebyla by to Roudná, aby si na účastníky nevymyslela nějakou tu kulišárnu ... proto se v sobotu všichni psíci bez rozdílu věku, pohlaví, barvy a rasy zúčastnili klání o "Kunešův pohár". Byly vybrány disciplíny Slídění s dohledávkou, Marking, Vlečka srstnaté v lese a Vodění a za sebe říkám, že obě rozhodčí byly setsakra přísné. O to víc mě těší, že první místo v historicky prvním ročníku obsadila Cirda a druhé pak její drahý syn Drake. Zairunka byla na krásném sedmém místě a Ailásek na dvanáctém :)

O další týden později se konaly hned dvě akce najednou - zaprvé v Děčíně proběhl již IV. ročník Arosova poháru, kde změřilo své síly celkem 14 psů. Kompletní výsledky i fotku vítěze najdete tady.
A zatímco se v Děčíně zkouškovalo, my jsme se opět vydali válet si šunky do teplých krajů. Bohužel s námi letos nemohli Renča s Pavlem a jejich smečkou, ale zdatně je zastoupila Monča se Seanečkem ... více v Kronice, protože Itálie si samostatný zápis rozhodně zaslouží.

Po návratu z teplých krajin se projevila moje demence a hned druhý den brzo ráno jsem se smečkou vyrazila na Klubovou výstavu do Oslavan. Doprovod a budiče mi na cestě dělala Síma, čímžto jí ještě jednou děkuji za naše životy :)
A jak že jsme to dopadli? Drake tentokrát rozhodčí do oka nepadl a odnesl si známku VD, Ciri opět vyhrála svou třídu a získala další V1 CAC a Zairunka vyhrála veteránky a v boji o BOB veteránů si krásně zaběhala s dalším důchodcem, pozdějším vítězem BOB, BIS veterán a BIS celé výstavy. A že jim to spolu v kruhu slušelo, důchodci si vyloženě užívali :)

Na konci září jsme pak oslavili se Zairunkou její již dvanácté narozeniny ... oslavili jsme je stylově, Zája se (nejspíš naposledy) zúčastnila dvou honů na kačenky a i přes věkový handicap pracovala s chutí a nasazením. Kéž ti to ještě dlouho vydrží, zlatíčko naše!19.8.2014 V uplynulých dnech jsme toho stihli opravdu hodně - nejprve návštěvu u naší Asty, ze které bohužel nemáme ani jedinou fotku. Zato jsme si ale odnesli vzpomínky na nádhernou procházku - díky moc!
Poté jsme se vydali s celou smečkou za kamarády do Děčína, trošku ty naše gaučáky potrápit nějakým cvičením. A jak je naším zvykem, cvičení nám šlo moc hezky ... takže si to na zkouškách zase vyžerem :) Každopádně to byl naprosto skvělý den s naprosto skvělou společností. A tentokrát i byli fotky :)
Poslední naše akce byla opět návštěvní - vydali jsme se za Lupínou a její rodinou. Shledání bylo bouřlivé a následná procházka sice krátká, ale krásná. Povedlo se i pár fotek naší lumpice, najdete je v její galerii.

Každopádně máme velikou radost že naše "mimina" se mají skvěle a že mají vážně báječné rodiny - díky moc za ty naše lumpy a za zprávy o nich!6.8.2014 Pomalu plánujeme další ročník Arosova poháru ... vzhledem ke změnám ve zkušebních řádech pro zkoušky OMS došlo k několika změnám i u nás - a to v organizaci a propozicích. Věříme že změny to budou jen a jen pozitivní.30.7.2014 oslavila naše milovaná španělská zrzka Ciri své již SEDMÉ narozeniny, a tím se opět trochu přiblížila důchodovému věku, byť se tak rozhodně nechová a temperamentu má stále více než dost.
Milá Cirilko, přejeme ti ze srdce ještě spoustu let po našem boku, hodně zdraví a stále dobrou náladu, neutuchající touhu k lovu a vždy plnou mističku. Děkujem ti za všechno, zlato naše!16.7.2014 Začátek prázdnin jsme zase strávili na Výcvikovém táboře v Roudné. Delší povídání najdete samozřejmě v naší Kronice, protože tato akce si ho rozhodně zaslouží, stejně jako svoji vlastní Galerii ... ovšem letem světem se pochlubit musíme:

 Zája   OVVR I. cena - složeno v téměř dvanácti letech :)
 Ciri   SZVP II. cena
 Drake   SZVP I. cena
 Ailas   SZVP - I. cena
 Fíbí   OVVR I. cena - 3. místo24.5.2014 Stejně jako loni, i letos jsme se vydali do Litoměřic na tamější mezinárodní výstavu. Tentokrát jsme jeli ve třech. I přes šílené dusno se tandem C+D pěkně předvedl, což tedy smekám - já byla splavená jak kůň po jednom kolečku :) Posuzoval slovenský rozhodčí Tibor Havelka a bylo by nefér neříct, že tento pán splňuje všechny mé požadavky na super rozhodčího - rychlý, jasný, stručný, slušný, vtipný, komentuje a vysvětluje nahlas a když popisoval nějakého psa, nebyl to jen vágní "má nohy a hlavu" ale opravdu popsal dotyčného psa se všemi jeho klady i zápory. Smekám, kéž by takových bylo víc!

Nicméně naše výsledky: Ciri Výborná 3 a Drake Výborný 4, oba ve třídě pracovní. Oba se moc líbili, Cirdě byly po právu vytknuty kratší nohy, Drake obligátně potřebuje dospět. Jo a taky by mu mohla skončit puberta, ocásek za uchem prý nosí Akita-Inu :)

Z našich kamarádů a známých máme taky radost - Hepín-pepín byl V2, Kokíno dodělal posledním CACem Českého šampiona, Růženka CAJC, Stabynka Pinni si se mnou vyběhala V1, CAC, CACIB, BOB a dokonce i BIG5 a vrcholem dne byla Erunka s V1, CAC, CACIB, BOB a BIG! Moc všem gratulujeme!

Protože mě nebaví dělat na každou výstavu galerii fotek o pár kusech, stvořila jsem jednu za/na celý letošní rok a ty výstavy, kde nefotím já (tudíž nefotím momentky) najdete hezky v této jedné pohromadě. Za fotky moc děkuji Světlance a Evičce.20.5.2014 S malým zpožděním přinášíme informace o minulém víkendu, který jsme s kamarády strávili v našem oblíbeném kempu v Jetřichovicích. Jednoduše - byl naprosto báječný :) Kamarádi, smečka psů, krásné procházky - co víc si přát. Ale protože člověk není nikdy zcela spokojen, odskočili jsme si v sobotu na Zkoušky vloh do Děčína, kde potřebovali doplnit nízký počet psů. Potěšilo me, že jak Ciri, tak i Drake pracovali podle nových zkušebních řádů OMS s obrovskou chutí, a to i přes fakt, že poslední dva měsíce nedělali nic jiného než aktivní gaučing :)

Více novinek najdete v Kronice a naší Galerii3.5.2014 Na Mezinárodní výstavu do Prahy jsme se tentokrát vydali jen s Drakeem, přičemž milou nevystavující společnost nám dělali Martinka s Ailáskem. Náš blbounek byl krásně upravený od Světlanky, krásně stál, krásně běhal a dostal krásný posudek. A obsadil krásné čtvrté místo, že prý potřebuje ještě trošku dospět ... no, nic nového nám dánský pan rozhodčí neřekl, že je Drake miminko víme sami moc dobře :)28.3.2014 Ve zkratce - víkend s kamarády => Kronika, Galerie :)23.3.2014 Jako na potvoru byl víkend po polské výstavě a vyloženě jerně letním týdnu chladný, větrný a občas i děštivý. Ale ani to nás neodradilo od přátelského setkání s některými našimi prcky a ostatními kamarády. Sešli jsme se proto na Kvani v počtu více než hojném - krom naší smečky dorazili Martinka s Ailáskem, Andělovi s Astinkou. Simča a Monča se Seanem a Hanča s Ardíkem a Dankem ... prostě takovej malej útulek :) Ke zklamání vesničanů se nám to doma všechno nejen nesežralo, ale dokonce jsme to vzali ven a naházeli tomu nějaký ty chcíplý bažanty ... fotky jak jinak než v Galerii.13.3.2014 První březnový víkend jsme za krásného jarního počasí strávili s kamarády v Harrachově a následně v neděli pak i v polském Drzonkowe na mezinárodní výstavě. Z naší smečky se předvedli nejprve Drake a poté i Ciri, ale ani jeden z nich tentokráte do oka paní rozhodčí nepadli ... nicméně víkend to byl báječný, užili jsme si ho ve společnosti báječných lidiček a proto povídání v naší Kronice a fotky v Galerii :)

V týdnu po výstavě nás doma čekala jedna z nejhezčích zpráviček - doplnili jsme Cirdě genetické vyšetření očních vad a výsledek PRA 2 je opět negativní. Máme obrovskou radost :)

No a jinak si užíváme krásného jarního počasí, pilně procházkujeme, občas cvičíme a hodně fotíme ... první jarní fotky už jsou také v Galerii :)26.2.2014 Naše "miminka" z vrhu A slaví své druhé narozeniny ... už to nejsou miminka, ale velcí kluci a holky, kteří dělají nám i svým rodinám samou radost.
Bono, Astičko, Fíbinko, Airuško, Čitunko, Lupínko, Princi, Ailásku a Drakeu, přejeme vám zlatíčka naše hodně zdraví, pohody, hodné páníčky, plné mističky a dlouhé procházky :)23.1.2014 Nejprve jsme v neděli 19.1. využili přízeň počasí i Libušky a sešli se na Strži k nějakému tomu cvičení. Naše barvy hájili krom celé naší smečky i Fíbí a Ailásek a všichni byli moc šikovní. Procvičili jsme si aportíky a dokonce i trochu té poslušnosti a myslím že všichni moc dobře víme, kde máme ještě nějaké ty rezervy :)

Ve středu 22.1. jsme pak absolvovali vyšetření očí na genetické vady a to se super výsledkem: Ciri i Drake jsou oficielně prostí všech dědičných očních vad a naše babka Zája, která toto vyšetření podstoupila neoficielně, pro klid naší duše, dopadla úplně stejně :)15.1.2014 Minulý víkend jsme si poněkud posunuli - nejprve jsme v neděli spáchali s kamarády další tradiční ponovoroční procházku, opět v okolí Dobříše. Letos se nás sešlo 52 psů, lidi myslím nikdo nepočítal :) Jako obvykle vládla výborná nálada (jak taky jinak s tolika zlaťáky), počasí bylo skoro až kýčovitě nádherné a oběd v mexickém stylu vynikající ... tak snad to jako start do nového roku ovlivní celkový průběh a celý rok bude takhle super.

V pondělí jsme se pak zúčastnili našeho, pro letošek nejspíš posledního honu. Opět bylo krásně, i když tentokrát i trochu mrazivo ... přesto si to psiska moc užili, především naše Zája, pro kterou to byl nejspíš poslední hon v kariéře. Alespoň tedy takhle veliký. Holt stáří je prevít, ale vzpomínky a fotky nám nikdo nevezme :)10.1.2014 Uplynulé tři dny jsme strávili v konopišťské bažantnici, kde měli Ciri a Drake možnost na střídačku prokázat, co v nich vězí. Jsem ráda že ani Vánoční svátky, dobré jídlo a přeci jen menší příděl pohybu nikterak nezmenšili temperament a chuť našich obludek :) Aby z toho něco měli i ti, kteří tam nebyli, vzala jsme s sebou první dva dny dokonce i foťák :)