logo

  2022     2021     2020     2019     2018     2017  
  2016     2015     2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006  Novinky 2015Všem našim přátelům, kamarádům a známým přejeme veselé Vánoce a do roku 2016 především zdraví, klid, pohodu a také trochu toho štěstíčka.15.11.2015 Podlouhém "nicnedělání" vyplněném jen běžným denním provozem a nějakými těmi hony na Konopišti, jsme se po třech dnech cvičení vydali s Eriskou vyzkoušet si retrívří maturitu. Poslední letošní OVVR se konaly v Ejpovicích, což je od Kvaně co by kamenem dohodil a psem doběhl. Doprovod nám dělala Martinka od Ailáska, který pro změnu dělal společnost Drakeovi, protože Cirilka byla s páníčkem na honu a Zája většinu dne v klidu prospí ... zdá se Vám to zamotané? :)
Eriska si coby naprosto nejmladší účastník vedla skvěle a s jedním zaváháním paničky dokončila zkoušky se samými 4 a jednou 3. Je to prostě šikulka šikovná :)29.9.2015 Naše milovaná Zairunka oslavila své již třinácté narozeniny. Je neuvěřitelné že dokázala překonat všechny špatné prognózy a všechny nepříznivé okolnosti, že se dokázala poprat se všemi zdravotními neduhy které ji potkaly. A vlastně - že se stále pere s tím nejtěžším a že to dělá statečně a velmi úspěšně.
Zairunko, kéž ti tvá životní síla, energie, optimismus a nadšení ještě hodně dlouho vydrží! Máme tě moc rádi, kůzlátko naše :)

15.9.2015 Uplynulý víkend byl pro nás ve znamení krásných zážitků. V sobotu 12.9. se v Dolních Habarticích konal již pátý ročník Arosova poháru. Vzhledem k nižšímu počtu přihlášených pejsků jsem se nechala přemluvit a přihlásila jsem Cirilku i Drakea. Výsledek dopadl tak, že ještě teď se z toho vzpamatovávám ... více v naší kronice :)

V neděli jsme se pak věnovali Záje a Erisce a vydali jsme se (pravda i s Cirdou a Drakeem) na malé setkání a cvičení štěněcích sourozenců k Libušce do Příbrami. Potkali jsme tam brášky Perryho a Foxe a ... ehm ... myslím že aspoň chůzi u nohy jsme měli hezkou :)
Pár fotek které Libuška spáchala najdete v galerii.9.9.2015 Konečně čas na aktualizaci. Konec prázdnin jsme strávili v dalekém Dánsku, kam jsme si jeli odpočinout od vlny tropických veder. A povedlo se - počasí nám vyloženě přálo, pronajatý domek byl po všech směrech super a společnost se sešla skvělá. Jak přesně jsme se tam měli odhalí kronika a fotogalerie :)9.8.2015 V rámci socializace mimina jsme vyrazili na Oblastní výstavu retrieverů na Konopiště. O této výstavě si můžete přečíst v naší kronice, protože i přes nepříznivý start celého víkendu to byla nakonec akce krásná, v příjemném prostředí a pro nás nakonec i nadmíru úspěšná:
Eris - VN1 (třída štěňátek)
Drake - V1, Vítěz třídy (třída pracovní)
Ciri - V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz (třída vítězů)
Zája - V1, BIS veterán (třída veteránů).

Snad to bylo jako malý dárek pro naší Cirilku, která těsně před tím oslavila své osmé narozeniny a vstoupila tím oficielně do kategorie seniorů ... zatím ale jak se zdá pouze formálně.
Cirilko, ať ti to ještě dlouho vydrží - nejen zdraví, ale i tvůj elán a životní optimismus!

29.7.2015 Máme za sebou první měsíc prázdnin a druhý měsíc soužití s Eriskou. Za tu dobu jsme stihli spoustu věcí - zjistili jsme, že Eris umí šplhat po nábytku, nic jí není svaté, ničeho se nebojí a všemu hodlá velet. Udržuje nás i ostatní psiska v permanentní duševní pohotovosti, což svědčí především Záje.
Zvládli jsme týden na táboře v Roudné, která si krom fotogalerie zaslouží i vlastní zápis do kroniky :)
Po táboře nás navštívila Asta se svojí rodinkou. Vyrostla z ní krásná holka, která si páníčky krásně ochočila :) Snad se někdy ukáží na nějaké výstavě.19.5.2015 Velká změna ... JSME ZASE 4 :)14.5.2015 O prvním prodlouženém květnovém víkendu jsme se s naší psí partou vypravili otestovat nový kemp, tentokrát kousek od Rakovníka. Kem se jmenuje Vojtův mlýn a leží uprostřed nádherné přírody, u rybníka a v místě s nulovým signálem mobilních telefonů ... co víc si přát. Svědomitě jsme podnikali výlety po okolí (viz fotogalerie) a bavili se skupinkou středoškoláků na školním výletě, jimž signální deficit způsoboval prudké záchvaty paniky. Ach, škodolibost není hezká, ale vtipné to bylo :)25.4.2015 Po dlouhé době jsme se zase jednou vypravili na výstavu. Volba padla na mezinárodku v Českých Budějovicích, protože nejen že je tam hezky, ale páníček přihlásil i naši Čitu, kterou jsme naposledy viděli loni v srpnu. Vzhledem k nominované rozhodčí jsme nečekali žádný zázrak, a to se nakonec i potvrdilo. Paní rozhodčí se naše smečka (a nejen ona) nelíbila, na což má zajisté plné právo. Jen by to příště chtělo vymyslet alespoň trochu přijatelný důvod, proč toho kterého psa vyhodit :)

Výsledky jsou následující:
Ailas - třída otevřená - VD3
Drake - třída pracovní - VD3
Čita - třída pracovní - D
Ciri - třída šampionů - VD2

Ailásek a Drake získali zcela shodný posudek, jediné v čem se liší je barva. Paní rozhodčí nevadil vesele nesený ocas, zato penalizovala fakt, že "se jim v pohybu rýsují svaly na ramenou a hýbe to zády."
Čita pak kupodivu nebyla penalizována za nadváhu (kterou tedy opravdu má :)) ale za "ostříhání ... kdo to kdy viděl, aby se retrívr na výstavu stříhal?" Co na tom že před tím bylo posouzeno cca 35 dalších ostříhaných psů, že? :)
Vrcholem dne pak byla Ciri, poprvé v šampících - ani slovo o kratších nohách, zato VD za "strmé zadní úhlení". Nechci se s paní rozhodčí hádat, odborníkem by měla být ona ... ale možná by nebylo od věci si občas připomenout, co že to ty úhly na nohách vlastně jsou :D

I tak (nebo možná právě proto) to byl naprosto skvělý den. Počasí nám vyloženě přálo, sešla se fajn parta lidí na pokec, ve stánku naproti hale měli báječnou ledovou kávu, psiska se vyblbla, nafotili jsme Čitunku jakžtakž v postoji (šídlo jedno neposedné) a cestou zpět jsme zakotvili na půlhodinkovou relaxační pauzu u rybníka z mého dětství ... prostě super. Jediné co nás trochu mrzí je, že se k nám nemohla připojit i Asta, kterou doma zadržely rodinné důvody :( Tak snad příště!15.4.2015 V uplynulém víkendu se pod patronací Pomocných tlapek konaly Canisterapeutické zkoušky. Zúčastnili se jich i naši Fíbí a Ailas. Oba byli moc šikovní a dokončili zkoušky s plným počtěm bodů. Moc gratulujeme, jsme na vás neskutečně pyšní!

A naše smečka se i nadále víceméně fláká ... ale máme jarní fotogalerii :)6.4.2015 Jaro se stále pere se zimou, ale nás to nijak neodrazuje od aktivního života. Jen nám díky tomu nezbývá moc času na aktualizace, ale snad teď všechny resty doplníme ...

Předposlední březnový víkend jsme s Torzy a Yvonou strávili na jejich chaloupce v Kunemylu. Procházky, klábosení, blbiny, srandičky, hry pro nás i psiska ... prostě super relax. Díky za něj všem!

Poté jsme si vybrali trochu té smůly a obě naše vozidla se odporoučela do věčných lovišť. Velké bohužel definitivně, malé se ještě podařilo resuscitovat. Takže teď vznikají poněkud kuriózní nástupy a přesuny, protože 2+2+3+bagáž v trojdvéřové Astře -to se nedá popsat, to se musí zažít :)

Ovšem ani to nám nezabránilo vydat se na návštěvu k naší kamarádce a dvorní ošetřovatelce divé zvěře Libušce, podívat se na týden stará štěňátka. Symbolicky se tak stalo 4.4., tedy v den kdy by naše milovaná Borinka oslavila patnácté narozeniny. Jak moc symbolické to bylo se ukáže za několik týdnů ... pokud tedy dostaneme důvěru i přes naše zcela evidentně Adamsofamilyovské sklony :)26.2.2015 Oslavil náš vrh A své třetí narozeniny. Z malých miminek se stali dospělí psi a feny, kteří štastně žijí v báječných rodinách. Děkujeme všem za zprávy o nich, za krásnou péči a těm "našim miminkám" - Ailáskovi, Princovi, Asině, Čitě, Boně, Lupínce, Aiře a Fíbince přeje celá naše rodina, máma Ciri, brácha Drake a tetky Zája a Nessy spoustu dalších let plných zdraví, lásky a pohody.A jinak - po pauze vynucené reinstalací počítače jsou doplněny fotky z několika super akcí - návštěvy Ailáska a jeho psích kamarádek Larsi a Agátky u nás v Praze, a pak také z uzavření lovecké sezóny v Konopišťské bažantnici. Obojí bylo naprosto super!7.2.2015 Nás navštívili "štěnda" Asta a Ailas. Oba se těsně před svými třetími narozeninami pořádně vyblbli ve sněhu, za zdatného sekundování bráchy Drakea, maminky Cirilky i staré tetky Záji. Ke konci procházky jsme se pokusili i o fotky ve výstavním postoji, ovšem únava se příliš nekonala. Za cenu ztráty několika prstů se piraně přesto podařilo vyfotit, a i když nikdo nebyl ostříhán a vykoupán, přesto jim to moc slušelo ... ostatně v galerii se můžete přesvědčit sami :)30.1.2015 V uplynulém víkendu (a pondělku) jsme stihli opravdu hodně pohodových věcí - nejprve jsme v sobotu vyrazili na bahnitou procházku s Renčo-Pavlo-Yvono týmem, následně jsme v neděli vyrazili na další bahnitou procházku s Hankou a jejíma klukama a nakonec jsme v pondělí přepadli rodinku Procházkovic :) Vzniklo z toho několik málo fotek ...18.1.2015 Po trošce hledání se konečně podařilo najít výsledky rentgenů kyčlí našeho Prince ... ten se tímto zařadil po bok svých již vyšetřených sourozenců, a to s krásným výsledkem DKK B/A, DLK 0/0 a OCD negativní.
Máme velikou radost a majitelům posíláme velikou gratulaci :)10.1.2015 I letos jsme se vydali na tradiční ponovoroční prochajdu k památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše. Bylo nás mnoho, bylo větrno a veselo a tak vůbec - viz fotogalerie a kronika.7.1.2015 Protože máme ty nejlepší majitele našich (téměř tříletých) mimin, stále dostáváme fotky a zprávy o tom, jak se jim daří. Poslední várka fotek od Aranel, alias Asty je v její galerii, ale pro ty kteří jsou líní hledat musím vypíchnout lespoň jednu. O tu by vážně byla škoda přijít ...4.1.2015 Letošní poslední bažantí hon na Konopišti, aneb po svátcích válení a přejídání, taky trochu pohybu. Fotky jsou ještě v galerii z loňského roku, tak aby to letošku nebylo líto, dostane galerii zimních radovánek.