logo

  2023     2022     2021     2020     2019     2018     2017  
  2016     2015     2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006  Novinky 2016Všem lidem dobré vůle přejeme veselé Vánoce a do roku 2017 hodně zdraví, pohody a také trochu toho štěstíčka.25.12.2016 stydím se za velmi pozdní aktualizaci a děkuji osudu, že mě k ní dokopal :)

Jako první a nejhlavnější zpráva je, že Cita - Arin Laure Alcar se stala maminkou!
Po (pro mě) utajeném krytí, (prý) pohodové březosti a složitém porodu se dne 7.11. narodily dve krásné psí holčičky a dva kluci jako buci. Hrdým tatínkem je Ontário z Rekowské obory.
Maminka i miminka jsou prý v pořádku, což je to nejhlavnější - takže moc gratulujeme!

Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto spojení, kontaktujte mě, nebo hrdého chovatele :)

No a když už se k tomu člověk dokope, tak pořádně, ne? Takže jsem já ostuda doplnila veškeré fotografie za poslední téměř půlrok. A ano - stydím se :)29.9.2016 se neuvěřitelné stalo skutečností. Naše milovaná Zája oslavila své 14 narozeniny. Před více než 12 lety nám spousta "moudrých" radila, ať ji dáme pryč, že se nedožije ani 3 let. Jsem neskutečně ráda, že se tak strašně moc mýlili ... nebo že se Zája tak strašně moc šprajcla a ukázala jim, co si o jejich názoru myslí :)
Zairuško moje zlatá, co ti popřát. Zdravíčko především - sice tě trošku trápí, ale pereš se s tím víc než statečně a my všichni doufáme, že ještě dlouho budeš. A budeme tady s tebou kdykoliv budeš potřebovat naši pomoc. Dále ti přejeme hodně tenisáků, papírových kapesníků a jablek, aby voda na plavání byla vždy v dosahu a v příjemné teplotě a aby aportíčky nechyběli na žádné procházce. Drž se zlato naše!17.9.2016 se konal již šestý ročník Arosova poháru, kterého se zúčastnili Drake, Cirilka i naše mladá Eriska. Poněvadž to byl silný zážitek, vícero toho povídání si přečtěte v naší kronice :)6.8.2016 Opět s malým zpožděním, ale o to upřímněji ...

V sobotu 30.8. oslavila své již DEVÁTÉ narozeniny naše milovaná zrzavá španělka Cirilka. Stále se odmítá vzdát vládcovského žezla, stále plna elánu a optimismu, stále stejně paličatá, sebevědomá, s velkým apetitem a neutuchajícím temperamentem, zdravá jako řípa ... Šišinko moje zlatá, buď taková ještě hodně dlouho, prosím!V neděli po Cirdině oslavě jsme se vydali na naši oblíbenou Klubovou oblastní výstavu na Konopiště. Na krásné výstavě plné krásných cen jsme strávili pár hodin s lidmi které máme rádi, v pohodové a milé atmosféře a s moc pěknými výsledky naší smečky i psů našich přátel.
Jediná malá skvrna na celém dni byla neúčast naší Zairušky, pro kterou to měla být (nejspíš) její poslední výstava. Bohužel ji v sobotu postihla "akutní kulhatytýda", která se naštěstí v neděli večer ukázala jako lehce léčitelná. Čímž nám spadl obrovský šurt ze srdce, protože vidět babku jak skáče o třech byl pohled více než nehezký ... no, už je zase fit a užívá si život plnými doušky. A výstava ... čert ji vem! Nebo že by třeba za rok ... možná ... :)

Jo a ještě ty výsledky:

Drake - třída vítězů - V1, VT
Cirilka - třída vítězů - V1, VT
Eriska - třída mladých - V2

Erisčin bráška Pino - V1, VT (tř. mladých)
Erisčin bráška Fox - V3 (tř. mladých)
Erisčina mladší sestřička Moly - VN2 (tř. štěňat)
Erisčina mladší sestřička Rory - VN1, BIS Štěně

Eriska pak ještě s Pinem vyhráli BIS páry a pak se k nim přidali ještě Fox, Moly a Rory a společně si vyběhali i BIS chovatelská skupina :)

O pár dnů později, přesně 4.8. pak nastal den, kdy jsme si troufli odhadnout narozeniny naší Gwen. Dle našeho svědomí a veterinárního vědomí jsme s ní oslavili 13 let. Za ten cca půl-rok co je u nás přibrala 7 kg, stabilizovala se jí štítná žláza, odoperoval se nádor na vaječníku a zaléčilo špatné srdíčko. Přestala si bránit mističku s jídlem, začala si hrát s ostatními psy, naučila se že máme vždy v kapse něco dobrého a že ruka umí i hladit. Naučila se užívat si každou minutu svého života s úsměvem "od ucha k uchu". Naučila se spát v teplé posteli, obden si vyčesat kožíšek a cupovat krysy z Ikea :)

Gwenuško moje zlatá - moc bych si přála, abys s námi pobyla ještě hodně dlouho a aby ses nakonec přestala krčit při prudkém pohybu ruky. Vím že to spolu dokážeme!29.7.2016 Léto je u nás v plném proudu a na aktualizaci příliš času nezbývá. Tak to vezmem hopem :)

První červencový týden jsme opět strávili na jihu Čech, na našem oblíbeném výcvikovém táboře Roudná. Letošní ročník byl po všech směrech vydařený - počasí akorát, honitby krásné, lidé i psi skvělí. Všichni adepti na psí maturitu svou zkoušku se ctí složili, všichni pokročilí pilně cvičili a dělali ještě větší pokroky. Z naší smečky cvičili jen Drake a Eriska. Cirilka obsadila pozici "výukového donašeče ztracených aportů" a babičky Zairuška a Gwendynka a Nessynka si užívaly klidné procházky po jihočeské přírodě.
Všichni si pak společně užili soutěž o "Táborového šikulku", stejně jako naši oblíbenou táborovou výstavu, mladší část smečky se utkala ve třech velmi náročných disciplínách a prestižní Procházkův pohár.
Týden bohužel utekl jako voda a návrat do "civilizace" bych si klidně dokázala představit ještě o další týden později. A myslím, že nejsem sama :)

Výsledky našich psisek na Roudné:

Táborový šikulka - přihlášeno 45 psů

10. místo - Etna de Ria Vela - Ciri
25. místo - Nessy von Gipsy Chain - Nessy
27. místo - Power of Sol Brdské zlato - Eriska
34. místo - Gwen from Dark Forest - Gwen
37. místo - Zaira Bri-Col Black and White - Zája
44. místo - Amorgen Laure Alcar - Drake


Táborová výstava

Zaira Bri-Col Black and White - Zája - třída veteránů - V3
Gwen from Dark Forest - Gwen - třída veteránů - V2
Etna de Ria Vela - Ciri - třída veteránů - V
Amorgen Laure Alcar - Drake - třída otevřená - V
Power of Sol Brdské zlato - Eriska - třída mladých V1 TCAJC
Nessy von Gipsy Chain - Nessy - třída otevřená - V1 TCAC


Procházkův pohár - přihlášeno 22 psů

4. místo - Power of Sol Brdské zlato - Eriska
10. místo - Etna de Ria Vela - Ciri
21. místo - Amorgen Laure Alcar - Drake

Z Dudlíčka se evidentně na Roudné stal ještě větší mamánek a sběratel předposledních míst :) Cirilka má standartně svou hlavu a myslím, že o lepší umístění ji připravila jen nezkušenost vůdce - Honzík neví, jak ji dopovelovat pro aport který nevidí. A Eriska překvapila, moc a moc mile :) Každopádně víme kde jsou naše silné stránky, známe naše slabiny (a že jich je) a do příštího roku určitě dopilujeme aspoň ten aport rohlíku :)

Sobotu po Roudné jsme ještě plni elánu vyrazili na Národní výstavu do Mladé Boleslavi - jak jinak, než potkat se s kamarády, které jsme už celý týden (!!!) neviděli. Den to byl po všech směrech vydařený - obdržela jsem tři báječné ledové kávy (díky Libuško, Irenko a Ello), dostala jsem výstavní vodítko náhradou za naše ztracená v Humpolci (díky Dášo) a navíc se psiska hezky předváděla, byť zrzavci paní rozhodčí do oka příliš nepadli. Holt každý má jiný vkus. Ale posudky máme krásné, jen psané podivným zkratkopisem, takže občas připomínají spíš čarodějnickou formuli :)

Drake - třída vítězů - V (7)
Cirilka - třída vítězů ... ach ta drzost :) - V4 (4)
Eriska - třída mladých - V (12)31.5.2016 Poslední květnovou sobotu jsme využili Mezinárodní výstavu v Litoměřicích k setkání se "severními" přáteli. A povedlo se v míře více než vrchovaté, takže jsme zažili super den i přes namačkání v pidikruzích ve vydýchané pidihale. A dokonce jsme ani nedopadli až tak špatně - Drake si vyběhal v šampíkách krásné V s oprávněnou výtkou za anténu místo ocasu a Cirilka ve veteránech získala poslední V1 a splanila tím podmínky pro udělení Veterán šapiona ČR. Eriska si tentokrát válela šunky na Kvani, protože po hárání byla ještě moc voňavá :)10.5.2016 V uplynulém víkendu jsme se s mladší částí smečky zúčastnili dvoudenní klubové výstavy KCHLS v Humpolci, kam se (zajisté i díky účasti zahraničních rozhodčí) sjela opravdu početná skupina velmi kvalitních psů. O to víc si vážím výsledků a především krásných posudků těch našich chlupatých obludek. Drake byl oba dva dny v šampionech V (předvedených psů 12 a 11), Eriska ve třídě mladých V4 a V1, CAJC (předvedeno 15 a 11 fenek) a Cirilka ve veteránech V2 a V1, BOV (předvedeno 6 a 4 veteránky)
Radost nám pak přinesla zpráva, že naše Stabyhouní kamarádka Pinni zvládla se svou paničkou i přes notnou dávku nervozity složit ZV a to dokonce v I. ceně, čímž splnila poslední podmínku chovnosti. Moc gratulujeme!

Smutná zpráva nás pak zastihla na cestě domů - Cirinčina maminka Diva (Ch. Timanfaya de Ria Vela) odešla za duhový most. Nevím jestli existují věci mezi nebem a zemí ... ale pokud ano, jsem si jistá, že Cirda v neděli běhala pro ni!
R.I.P Divuško.29.3.2016 Po delší době, kdy nás potrápilo zdravíčko naší nejstarší členky, máme zase důvod k radosti. A dokonce hned dva ...

Nejprve se 26.3. dožila svých prvních narozenin naše úžasná Eris. To "dožila" je více než trefné, protože tohle střeštěné pometlo dnes a denně vymýšlí naprosto neuvěřitelné kousky, kterými testuje svou fyzickou a paniččinu psychickou odolnost. I přes to jí (poněkud masochisticky) i jejím sourozencům (poněkud škodolibě) přejeme do dalších let neutuchající elán, i nadále pevné zdraví, kopu štěstí a bdělé anděly strážné :)
Libuško - díky za ni!Druhý důvod k radosti nám připravila milovaná Zairuška, která se dnes, tedy 29.3. dožívá úžasných 13,5 let. Čímž se stává naším nejstarším psiskem a překonává tak nejen Aroskův rekord, ale i veškeré nepříznivé okolnosti a prognózy. Zairunko, přejeme ti ještě spoustu dalších dní plných síly a soustu energie k plenění "petiletek"!26.2.2016 Dnes slaví naše štěňátka z vrhu A své čtvrté narozeniny. S některými z nich jsme to oslavili již minulý víkend - Asti, Fíbí a Ailásku, moc děkujeme za návštěvu - a vám ostatním - Princi, Airuško, Lupínko, Boninko a Čituško - přejeme vše nejlepší i do dalších let. A ke gratulaci se připojují samozřejmě i brácha Drake a mamka Ciri, stejně jako všechny ostatní tetky :)19.2.2016 Omlouvám se za dlouhou odmlku způsobenou nemocemi napříč lidským, psím i kamarádským ansámblem a vezmu to popořadě.

Na konci ledna byl naší nalezenkyni Gwen odoperován nádor na vaječníku. Babka i přes naše obavy zvládla operaci s přehledem a při následné rekonvalescenci ukázala, že důchod je v jejím podání pouze papírová záležitost :) Velký dík patří Libušce za péči kterou (nejen) Gwen věnovala, stejně jako všem zainteresovaným, kteří se o osud Gwen zajímají ... oni vědí! Díky moc!!!

Při následné nemoci naší mamky se u nás na týden zabydlela Nessynka, takže probíhalo venčení šestihlavého stáda. I přesto jsme si v prvním únorovém víkendu odskočili do Brna na Duocacib a nevedli jsme si vůbec špatně ...
Drake v šampionech V/V (oba dva dny 8 psů)
Eriska v mladých V/V (oba dva dny 17 fenek)
Cirilka v šampionech V1 CAC/V1 (oba dva dny 3 fenky)
Zairuška ve veteránech V3/- (3 fenky)

Druhý únorový víkend patřil (snad již tradičnímu) zavírání sezóny v Konopišťské bažantnici. Sešla se výborná společnost, popíjelo se od večera do rána ... tak prosím omluvte výrazy účastníků na fotkách z druhého dne :)

A aby jsme se doma náhodou nenudili, přišel k nám na nemocenskou dovolenou Ailásek, protože v Žebráku řádí chřipka ve velkém :) Čímž se naše procházky přesunuly do poněkud liduprázdnějších končin převážně Draháňského údolí a mohly tak vzniknout některé vcelku povedené fotky :)12.1.2016 Předchozí víkend jsme strávili napůl výstavně a napůl zábavně ... i když zábava bylo vlastně obojí, protože výstava v našem podání není nikdy nuda :)

V sobotu jsme si udělali výlet na NVP do Brna, kde se nám vedlo více než dobře. Cirilka odstartovala svou veteránskou kariéru jako V1, Drake získal poslední CAC a stal se tak "žampiónem" a největší radost nám udělala Eriska, která se nikterak nezalekla haly a vyběhala si krásný CAJC :)

V neděli se pak konala tradiční ponovoroční procházka. K té tady vlastně není co říct, než - fotky a kronika :)3.1.2016 První letošní novinka patří vlastně ještě do loňského roku, ale v předvánočním shonu (do kterého přidala svůj podstatný díl) nebyl prostě čas na aktualizaci. Takže tímto oficileně vítáme nového, dočasně trvalého člena naší smečky, psí babičku Gwen.

A jinak jsme ještě před koncem roku stihli navštívit skvělou Hřebíčkovic famílii, v partě více než početné velmi rychle zkonzumovat selátko a druhý den si zajet "zacvičit" do úžasné a obrovské psí party do lesů u Milovic. Nevím jestli to bylo tím selátkem, nebo prostě naší skvělostí (a nebo obojím), ale i přes vytrvalou snahu Dudlíka chovat se jako jouda, byla naše skupina nadmíru úspěšná a celé klání vyhrála :) A to prosím skupina, která byla složená převážně ze štěňat, puberťáků a veteránů (psí část) a lidí po flámu :) Takže fotky :)))