logo

  2022     2021     2020     2019     2018     2017  
  2016     2015     2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006  Novinky 201731.12.2017 Všem lidem přejeme krásný Nový i nový rok :)21.12.2017 Ze štěňátek už začínají být psi, takže dál pokračujeme ve psaní jejich deníčku a samozřejmě i ve focení :)13.12.2017 Rosteme, píšeme, fotíme :)5.12.2017 Miminům je týden, utěšeně rostou a rostou. A rostou.
A my pilně fotíme a píšeme váhy a novinky z bedničky ... :)28.11.2017 se naše Eriska stala poprvé maminkou a přivedla na svět náš vrh B. Bylo to sice o dva dny dříve, než jsme čekali, ale Eris vlastně vše bere tak trochu hopem. Dokonce i porod ... všech 9 mimin zvládla za krásných 6 hodin bez komplikací, od první chvíle se vzorně stará a mlíčka má evidentně víc než dost.
Máme 2 krásné holčičiky a 7 silných kluků, miminka jsou velice váhově vyrovnaná a barevně zlatá až tmavě zlatá.
Někteří kluci jsou ještě volní :)24.10.2017 Uplynulý víkend byl ve znamení skvělých zpráv!
V pátek večer jsme se vypravili k Libušce na sono a s radostí zjistili, že náš výlet do Belgie byl úspěšný a Eriska bude maminkou. A podle sona prý velmi úspěšný, bude to nejspíš početný vrh ... takže ještě přijímáme záznamy na miminka :)

V sobotu jsme se pak s Drakeem vypravili na Klubové všestranné zkoušky, kde byl Ďůďa jako náhradník za Erisku. Svatosvatě jsem mu slíbila, že jsou to jeho poslední zkoušky, protože ho to prostě nebaví. Leda ještě náš Arosův pohár, nebo nějaké barvářky, kde si může jen tak čuchat. A pak samozřejmě hony, tam je ve svém živlu!
Nevím jestli mi rozuměl, nebo to bylo tím, že jsem nebyla ale ani kapičku nervózní a výsledky mi byli srdečně jedno, nebo mu to prostě sedlo ... nebo konečně dospěl ... prostě Ďůďa došel všestranky s prstem v nose a na pohodu, dokonce jako bonus v první ceně! I disciplíny které obvykle bojkotuje :) Takže se může pyšnit titulem "U" všestranný pes a já jen doufám, že to neznamená "úplný pako" :)5.10.2017 Na přelomu září a října jsme opustili kachní hony a vidali se s Honzíkem, Eriskou a Gwen na dalekou cestu do Belgie. Pro Erisku to byla cesta za ženichem, pro Gwendu cesta za mořem :)
S radostí oznamujeme, že se obě mise povedlo splnit do puntíku :) A protože když něco skončí, mělo by i něco nového začít, byla dne 28.9. a 29.9. (na den kdy by Zairunce bylo 15 let) Eris úspěšně nakryta úžasným mladým Tomem (Maybe Forever the One and Only) a Gwenda se 29.9. vycachtala v moři a proběhla po pláži :)

Držte nám palce, ať to vyjde a ultrakuk za měsíc ukáže spoustu malých kuliček!8.8.2017 Přelom července a srpna je u nás ve znamení oslav a práce. Nejprve oslavila své už desáté (!!!) narozeniny naše milovaná zrzka Ciri, která ovšem odmítá uznat svůj věk a stále se chová jako bláznivé mimino. O pár dní později se pak přidala i Gwen, která ale slavila o 4 více - tedy čtrnáctiny. Ani ona ale rozhodně nehodlá patřit do starého železa, takže k údivu neznalých jsou to většinou právě tyhle dvě "babky", které provokují ostatní ke hrám a vymýšlejí hovadiny.
Kéž vám to ještě dlouho vydrží holky moje!!!

   

Na druhou stranu se Cirilce její temperament přeci jen vymstil, a to právě při práci. Začala totiž sezóna v bažantnici na Konopišti. Hned při prvním shánění na které jsme přijeli si ovšem Ciri našla v křoví kanečka, který měl jednoznačný názor na buzení psem v sobotu brzy ráno :(

Skončilo to šokem pro paničku, a šokem a dírou do hrudníku pro Cirdu ... naštěstí rána neprošla do hrudní dutiny. Ale i tak má Ciri slušně porvané podkoží, dren, pár stehů a modřin, antibiotika a utrum se sháněním.
Snad se konečně poučí!29.7.2017 Na klubové vodní práce v Kařezu byla přihlášena naše Eriska. Hodně jsem zvažovala, zda tak brzo po smrti Zairunky jít na zkoušky, ale nakonec jsme se rozhodli to alespoň zkusit a vzpomenout tím právě na stařenku.
Musím před Eriskou smeknout - nenechala se rozhodit smutnou paničkou a šla celý den velmi pěkně, temperamentně a se svým obvyklým elánem. Jen tři týdny nicnedělání zapříčinily nedbalé aporty (ano, známe naši slabost) a panička na předposlední disciplíně nevydržela s nervama a Erisku jsem rozhodila tak, že se z poloviny markingu vrátila podívat, zda jsem v pořádku. No, příště už ti to snad kazit nebudu Merunko.

A Zairunko - ty zkoušky jsou pro tebe a slibujem, že ty dvě dvojky si opravíme!27.7.2017 Dva měsíce a dva dny před svými patnáctinami odešla naše milovana Zairunka za Duhový most, do společnosti Aroska, Borinky a ostatních kamarádů ...

Zairuško, stařenko naše - statečně jsi bojovala celý svůj život, jen ten poslední boj už byl nad tvé síly. Pozdravuj tam nahoře!18.7.2017 Jako omluvu pro zanedbanou aktualizaci bohužel mohu použít zdravotní stav - nejprve jsme si z Humpolecké výstavy dotáhli domů krásný exemplář kotcového kašle, protože někteří "zodpovědní chovatelé" mají raději šanci na získání titulu, než vlastního (potažmo cizího) psa. Co to bylo za virus netuším, ale paradoxně naše Zairunka byla jedna ze dvou, která ani nezakašlala. Druhá zdravá pak zůstala Ciri, a to i přes fakt, že s nakaženýma strávila víkend v kennelce na výstavišti. Nejhůře pak z naší smečky dopadl Drake, kterého občasné chrčení provázelo ještě více než měsíc po výstavě :(
Ale dost špatných zpráv, teď k těm veselejším - nejprve dlužíme výsledky klubové výstavy na Konopišti (27.5.). Musím ještě předeslat, že výstava jako taková, byla za poslední roky jedna z nejhorších, jaké pamatuji. Špatná organizace, prostoje, nekompetentní personál v kruzích ... třešničkou na dortu čekání na závěrečné soutěže téměř do osmi večer. No, krása :(
Ale tak ty výsledky:
Drake - třída šampionů - Výborný
Eriska - třídě pracovní Výborná 3
Ciri - třída čestná - Velmi dobrá 2
Posudky si přečtěte sami, stojí za to ... obzvláště Cirdin :) Předem upozorňuji, že to není chyba překladu - tohle opravdu paní rozhodčí nadiktovala a tvářila se přitom, že je vcelku při smyslech :)

Další celkem povedenou akcí byly dvoudenní zkoušky Podbrdský pohár, které se konaly v Kařezu ve dnech 10. a 11.6. a sestávali se z Klubových lesních zkoušek a z Klubových vodních prací. Drze jsem přihlásila Erisku a ona mi to drze vrátila :) V sobotu I.c. a titul Res.CACT, v neděli pak II.c. díky limitním známkám.
Povídání v kronice :)

O víkend později byl na další dvoudenní zkoušky ( o pohár hradu Valdek) přihlášen Drake. Protože měl ale stále ještě problém s dýcháním po Humpolecké infekci, zastoupila ho znovu Eriska.
Opět viz kornika

Poslední dluh je pak týden na Roudné. I tady odkazuji na kroniku a časem, možná, na fotogalerii :)8.5.2017 V uplynulém víkendu jsme se s mladší částí smečky vydali na dvoudenní výstavu KCHLS do Humpolce. A zatímco babičky odpočívaly doma, naše sestava se brodila bahnem na Humpoleckém závodišti. A brodila se celkem úspěšně :)
Drake získal po oba dva dny ve velice silně obsazené třídě šampionů (sobota 12 přihlášených, neděle 9) známku Výborná a moc hezké posudky.
Eriska se poprvé předváděla ve třídě pracovní a rozhodně se mezi strašími fenkami neztratila. V osobotu byla Výborná 2, Res.CAC (11 přihlášených) a v neděli svou třídu vyhrála a získala svůj první dospělý CAC (8 přihlášených).
Ani Ciri se nenechala zahanbit. Protože již má veterán šampiona, nepřekáželi jsme ve třídě veteránek, ale šli se proběhnout do třídy čestné. V sobotu to měla jednoduché, protože druhá přihlášená fenečka nenastoupila, takže vyhrála sama nad sebou :) V neděli si v konkurenci Libuščiny Wendulky vyběhala s maminkou Výborná 1 a se mnou následně dokonce BIS třídy čestné. A to jí za dva měsíce bude už 10 let :)1.5.2017 Jaro se střídá s létem, podzimem a občas i zimou tak rychle, že z toho jde hlava kolem. Ale i tak nějaké jarní fotky máme ... tak jsem je přidala do galerie, spolu s fotkami z našeho velikonočního výletu do Kunemylu :)
Povídání o této velice povedené akci slibuji že sepíšu v nejbližší době!3.4.2017 Konec března je u nás ve znamení velkých událostí.

Nejprve 26.3. oslavila naše Eriska své druhé narozeniny. Zdá se to neuvěřitelné, že se toho dožila (nejen ona) a to v plném zdraví a síle k letu :)
Merunko naše milovaná - zůstaň stále stejně praštěná! Máme tě moc rádi!

Jako druhá je na řadě naše stařenka Zairunka, která o tři dny později, tedy přesně 29.3. oslavila neuvěřitelné ČTRNÁCT-A-PŮLTINY. Při vzpomínce na krátké prognózy, které dostala od některých veterinářů, při vzpomínce na všechny neduhy které statečně překonala a překonává ... o to víc neuvěřitelné tohle číslo je. Zairuško - co víc ti (si) přát, než aby tě zdravíčko ještě dlouho provázelo a aby tvoje vůle žít a síla bojovat byla stále stejná. Jsi úžasná babičko naše :)

A jako dárečky k narozeninám jsme konečně poslala vše potřebné, takže z Drakea je ofiko chovný pes a z Erisky chovná fena :)18.3.2017 Veškerý náš volný čas momentálně podřizujeme naší Zairunce, takže v podstatě neděláme nic jiného než procházky a mazlení :) A babce to evidentně jde k duhu ... stejně jako ostatním členům smečky. Tedy alespoň těm čtyřnohým - panička nějak nestíhá :)

Ale nějaké ty jarní fotky zvládáme ... jen omluvte kvalitu, velký foťák je v nemocnici :(26.2.2017 Naše "štěňátka" z vrhu "A" oslavila své krásné páté narozeniny. Nevím jak ostatní, ale náš Drake je oslavil stylově - konečně přišel do puberty :)

Takže nejen Ďůďovi, ale i Astičce, Ailáskovi, Fíbince, Princovi, Airušce, Bonče, Čitunce a Lupínce, přejeme i nadále neutuchající temperament, chuť do života, radost ze všeho a pevné zdraví. Happy birthday zlatíčka naše!13.2.2017 Únorový brněnský Duocacib. Povídání v kronice, rychlý nástřel výsledků zde :)
Drake v šampionech nenastoupil/V
Eriska v mezitřídě V/V1 CAC
Cirilka ve veteránech V2/V228.1.2017 v podstatě nic se u nás neděje - užíváme si sněhu a mrazivého počasí (psi a děti více, dospěláci méně) a žijeme běžným životem naprosto normálně nenormální smečky :) A fotíme ... fotky na sněhu já ráda :)