logo

  2022     2021     2020     2019     2018     2017  
  2016     2015     2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006  Novinky 2020


22.12.2020 Všem přátelům, kamarádům, známým i náhodným kolemjdoucím přejeme do Nového i nového roku hodně klidu, pohody, štěstí a především ZDRAVÍ!23.11.2020 Je to jen 24 hodin, kdy poslední naše déčkové pídě odjelo do nového domova ... a tady je neskutečný klid, ticho a smutno. Ale má to tak být - my už bychom miminkům nedokázali dát vše potřebné, o to se postarají jejich nové rodiny. A prcci jim na oplátku dají své chlupy, otisky zubů a trochu toho bahýnka. A samozřejmě moře lásky :)

Vybírali jsme nové majitele velmi zodpovědně a myslím, že se nám to povedlo. Všichni se poctivě a pravidelně hlásí a posílají fotky a zprávičky ... moc za ně děkujeme!

Hodně štěstí!18.11.2020 Mimina se pomaloučku rozjíždějí do svých nových domovů, tak jsme jim ještě cvakli "profi" postojovky. Je fajn že máme tak odolné a vstřícné kamarády, kteří neváhají obětovat svůj čas, energii a nějaký ten prst :) Díky Magdi!

     
     29.10.2020 Pět týdnů ... šedivíme :)19.10.2020 A máme za sebou měsíc. Z Déček jsou skoro-psi a my máme veselo :).7.10.2020 Kozám a Kamzíkovi z vrhu D už je 17 dní a rostou jak z vody. Více si o nich můžete přečíst v Novinkách z bedýnky.
Znovu upozorňuji všechny zájemce, že máme všechna miminka zadaná a i kdyby někdo odřekl, seznam náhradníků je poměrně dost dlouhý.

A mě už zbývá doplnit jen zápisy do kroniky a fotky do fotogalerie a všechny resty budou vymazány. Heč :)30.9.2020 Našim miminům je deset dní. Hezky se kulatí, rostou jako z vody a někteří první odvážlivci zkouší, co se stane když otevřou oči :)

No a my jsme si s náhradnicí Eriskou odskočily na státní svátek do Těškova na KPZ, kde ta naše poletucha v příšerném počasí vybojovala nejen poslední chybějící titul CACT na šampiona práce, ale i klubový titul CCT a celkového vítěze zkoušek.

Čímž mě opravdu donutila zkusit alespoň dokopat všechny resty v kronice, fotogalerii i Arosově poháru :)24.9.2020 Statečně hlásíme do světa, že se dne 20.9. narodil náš vrh D - máme 7 krásných holčiček a 1 silného kluka :)No a dále dlužím doplnit výsledky a fotografie z již desátého ročníku Arosova poháru. Slibuju že to stihnu do konce září ... letošního :)18.8.2020 Léto je k nám vyloženě bohaté co se týče zážitků a jejich intenzity :)
Naši kluci Drake a Prim se zúčastnili Národní výstavy v Mladé Boleslavi - Drake poprvé ve veteránech a Prim úplně poprvé ve štěňátkách, jen ať se chlapec socializuje :)
Oba se předváděli moc hezky a oba svou třídu vyhráli. Primeček získal krásný posudek a známku VN1 a Drake byl sice dle paní rozhodčí tlustý (možná kdyby si sáhla zjistila by, že má opravdu hodně chlupů :)), takže sice V ale prý bez pořadí. Což tak nějak sice výstavní řád úplně neumožňuje, ale kdo by se trápil nějakým řádem, že? :)
Za odvoz, zcivilizování našeho pidiprasete, vystavení, přívoz, trpělivost a vůbec za vše, moc děkujeme Irence a Lucce.
Díky holky, bez Vás by to nešlo!

Zatímco kluci řádili v Boleslavi, my jsme se s Eriskou potily na MSR v Kařezu. A to obrazně i doslova :)
Sice nám letos zkouškové štěstí nepřálo, ale zkoušky to byly krásné, náročné a opravdu teplé. Díky všem za príma víkend!

No a nejlepší zpráva na konec - už vpátek ukázalo sono to, co jsme už nějakou chvíli tušili. A to že Feridka čeká miminka s fešákem Milesem. Více informací najdete tady.28.7.2020 Za poslední měsíc jsme toho stihli tolik, že pomalu ani nevím, kde začít :)
Na začátku června nás čekal již tradičně týden na Výcvikovém táboře Roudná. Byl to týden plný báječných akcí, srandy a pohody, dobrého jídla i dobré společnosti, ale i plný cvičení a zlepšování našich dovedností. Díky všem za něj!

Úplně na začátku jsme si ale s Feridkou odskočily do námi oblíbeného Kařeza a zkusily si defakto bez přípravy KZPR. Feridka byla nesmírně šikovná a nebýt jediné dvojky na handlingu (který začala panička trénovat 4 dny před zkouškama), došla by s nádherným výsledkem v první ceně. Na to jak je ona mladá a jaký jsem já lempl na cvičení, je to úžasný výsledek :)

Na táboře nás čekaly klasicky KZVP na které byla přihlášena Feridka a Eriska. Feridka ovšem zamíchala kartama a začla v pátek před hárat, takže bez přípravy nastoupil děda Drake :)
O výsledku si počtěte v naší Kornice, protože to byla zase jednou akce :D

No a když už ta Feridka hárá a máme vše připravené a Primeček byl jen jeden (takže domácnost není ohlodána na kost), vyrazili jsme na konci července do překrásného Švýcarska za vybraným ženichem. Zda se mise "horské kozy" vydařila se dozvíme cca v půlce srpna, tak nám prosím držte palce!25.6.2020 Jako úplně první zprávu dnešního dne si dovolujeme popřát našemu Otíkovi vše nejlepší k 10. narozeninám!

Je sice divné že se jich ve zdraví dožil i přes četné pokusy zlámat si nohy nebo se nechat sežrat od cizích psů :)

Otíčku vše nej a zůstaň ještě dlouho tak praštený, aktivní, střelený, bláznivý a mazlivý, jako jsi teď! Jsi náš a milujeme tě, kámo!Jako další slibuji, že doplním tabulky, výsledky a především povídání do kroniky - aneb báječná story, jak jsme se s Eriskou zúčastnily víkendového boje "O pohár hradu Valdek". Nezapomenutelná záležitost :)6.6.2020 Čas letí jako splašený a v naší smečce obzvláště. Primovi už je 7,5 týdne a stal se z něj pan pes - je akční, mazlivý, paličatý, roztomilý, kousavý, nemotorný, ... prostě všechno to, co má správné štěně být :) Moc rád si užívá dovádění na zahradě s ostatními a především Johanka je velmi frekventovaná, protože patří do stejné váhové kategorie :) Zatím :)

Přijímáme mazlicí a socializační návštěvy :)1.6.2020 Sbohem Mášenko!

23.4.2020 Našemu prckovi Primovi už je 10 dní a má se čile k světu. Váží přes kilo, umí se ozvat když se mu něco nelíbí a rozhodně není líný se pořádně napapat :) Aby mu nebylo líto že je sám, dostal svou osobní stránku a i svou fotogalerii :)13.4.2020 Dnes se Erisce a Scottovi narodil jejich jedináček.
Na svět se mu moc nechtělo, ale nakonec vše dopadlo jak má :)

Takže do naší smečky vítáme chlapečka :)

Více info v sekci štěňata.
28.3.2020 Posledních pár dní se vše točí kolem naší Erisky.
Nejprve 26.3. oslavila své již páté narozeniny, aby se o dva dny pozdeji stala hrdou babičkou :)
Její dcera Ejmy (Bril) porodila krásných 8 holčiček a 3 kluky.
Posíláme velikou gratulaci a přejeme hodně zdraví!

A naší Erdě samozřejmě také vše nej. Buď stále stejně akční a prdlá, protože takovou tě milujeme! A k nadcházejícímu porodu ti Erisko naše zlatá přejeme také jen to nejlepší!
16.3.2020 jak první, tak i druhé kontrolní sonografické vyšetření ukázalo, že Eriska očekává s fešákem Scottem jedno jediné miminko.

Tímto se omlouváme všem zájemcům ... je veliká pravděpodobnost, že rozmazlený jedináček nejspíš zůstane doma :)
Ovšem miminka očekává i Erisčina dcera Ejmy (Bril), kde to vypadá na výrazně početnější vrh :) V případě zájmu předám kontakt na chovatelku.
26.2.2020 slaví naše Áčka své 8. narozeniny a vstupují tím do veteránského věku.

Děkujeme všem za zprávy, které naznačují, že s tím seniorstvím to nebude tak žhavé :) Jsme moc rádi, že se naši prvorození mají skvěle ve svých báječných rodinách a těší se dobrému zdraví a neutuchajícímu temperamentu. Jen ať vám to ještě dlouho vydrží, lásky naše!
24.2.2020 Začátek roku se nesl v poněkud hektickém duchu. Na procházce se mi podařilo zamotat se do Otíkovo stopovačky tak šikovně, že to odnesly vazy v koleni. Tradiční ponovoroční procházku jsem tak absolvovala poněkud kulhající. Čímžto děkuji všem kamarádům za pomoc při krocení naší smečky :)

Na konci ledna pak zcela neplánovaně začala hárat naše Eriska. Plány na krytí nám trochu překopal věk a vzdálenost, ale nakonec otce úspěšně zastoupil syn a my se snad v půlce dubna dočkáme miminek :) Držte nám prosím palce!

Brněnskou výstavu tak absolvovala pouze Ferdika a díky nahlášeným rozhodčím jsme jely jen na neděli. I tak byla naše poletucha (vytuněná duem Kačka a Světlanka) jedna z mála zrzavých fen, které od paní rozhodčí obdržely známku Výborná. Každopádně to byl zábavný den, kdy jsem si v praxi ověřila, jak blbě se běhá s natrženými vazy :)

Na konci měsíce pak dostala Eriska poštu z Polska :)