logo

  2022     2021     2020     2019     2018     2017  
  2016     2015     2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006  Co je u nás nového...


27.12.2022 Všem kamarádům, přátelům, známým i náhodným kolemjdoucím přejeme krásné, klidné a pohodové Vánoce a hodně štěstí a zdraví v roce 2023!
18.11.2022 nastal černý den pro naši smečku. Po velice krátké a prudké nemoci nás navždycky opustila naše zrzavá královna.
Nikdy nezapomeneme Leontýnko naše milovaná!
28.-29.10.2022 se naše Ferida zúčastnila KVZPR "O pohár prezidenta". Ačkoliv jsme díky složité rodinné situaci neměly možnost cvičit, šla Feridka krom nevychozené barvy všechny disciplíny jistě a spolehlivě. Dokonce i nenaučený handling na poli prošla ... a pak se jí stala osudná srna na vlečce pernaté. Holt jsou situace které se těžko učí, ale i přes vypadnutí jsem na to naše zrzavé torpédo neskutečně pyšná. Vždyť nebýt smůly, došla by VZPR bez tréninku, s prstem v nose a chyby které udělala nebyly její, ale byly to chyby vůdce. Smekám Feridko a slibuju, že příště už ti to kazit nebudu!20.9.2022 oslavil vrh D své druhé narozeniny. Jsou z nich velcí a (skoro) rozumní psi, plnoprávní členové svých rodiny. Jsou milováni a milují, někteří se věnují výcviku, jiní společným aktivitám, ale šichni jsou šťastní. A to je to nej!
Kiro, Miro, Debbie, Bailey, Sáro, Daisy a Diamondku - přejeme vám vše nej do dalších let a ať je jich opravdu hodně! A tobě malinká Annie, tobě letí pohlazení a vzpomínka za duhu!
17.9.2022 Na dvanáctém ročníku Arosova poháru reprezentoval naši rodinu Prim. Cílem bylo opravit loňskou třetí cenu, zapříčiněnou jak jinak než neschopností vůdce :)
Cíl se myslím naplnit povedlo a Prim došel nejen v první ceně, ale dokonce s titulem Res. CACT. Jak jinak než bez cvičení - je to náš šikula :)
4.9.2022 rozšířil naši smečku osudem (několikrát) seslaný Quark, něžně zvaný též Šššškvarek. Děkuju chovatelce za důvěru a děkuju osudu za trojí možnost tohohle pidižvíka získat!
Škvarečku, snad se ti u nás bude líbit :)
13.-14.8.2022 Feridka si zcela nečekaně jako náhradník střihla dvoudenní klání o "Pohár hradu Valdek"
Se ctí došla oba dva dny v první ceně, v sobotu na podzimkách jako pátá v pořadí, v neděli na vodkách dokonce jako třetí. Bez cvičení, bez přípravy ... je to opravdu dcera své matky :)
5.-7.8.2022 na Triocacib Praha jsem nahlásila v nějakém podivném duševním rozpoložení a tak nějak omylem, naštěstí jen Primečka, protože jinak by to byl asi dost fičák :)
Ačkoliv mám stále pocit že je Prim malé mimino a že se občas chová jak "vidlák v metropoli", byla jsem velice překvapená. Prim sice při venčení a mimo kruh projevoval značné známky sníženého intelektu, obzvláště při setkání s něžnější částí psích návštěvníků, ale v kruhu se z něj mávnutím kouzelného proutku stal naprostý profík, který věděl že je to o něm a užíval si svých pět minut slávy. Já tam vlastně byla nějak navíc:)
V sobotu nám sice zkazil příjemný zážitek nepříjemný rozhodčí, ale v neděli jsme si spravili chuť. Sice byl Prim pro nepatrné kulhání neposouzen, ale pan rozhodčí byl velice sympatický a měl krásný přístup k lidem i psům. Díky za takové!
Výsledkem je páteční V3, sobotní VD a nedělní "neposouzen pro náhlé kulhání" a pár krásných fotek za které děkuju Majdě.


 30.7.2022 oslavila své DESÁTÉ asinarozeniny naše milovaná Leonka. Za těch 2,5 roku co je u nás má za sebou nějakou tu socializaci, nějaké ty operace loktů a nějaké ty injekce Librely, aby jí nebolely nemocné kyčle (a lokty samo taky). Má za sebou několik povedených skoků do vody i s přívěškem na druhém konci vodítka, má za sebou výchovu Prima, má toho za sebou hodně ... věříme, že ještě mnohem víc má holka před sebou! Tak vše nej babko naše zrzatá protivná! Máme tě moc rádi :)

29.6.-7.7.2022 na letošní Roudnou nás doprovodila i Feridčina dcera Kira s paničkou Dášou.
Bylo moc hezké sledovat, jak se z dvou nezávislých jedinců stává tým, jak jdou holky krok za krokem společnou cestou ... a nejhezčí bylo zakončení v podobě složených OVVR, které spolu zvládly i přes nervozitu na obou stranách :)
Gratulujem holky, jsme na vás moc pyšní! A vím že jednou z vás bude super tým a budeme se potkávat na vyšších zkouškách!

25.6.2022 oslavil narozeniny tentokrát Otík, a to už DVANÁCTÉ.
Broučku náš bláznivej, tolik věcí jsi se naučil, tolik radosti nám dáváš. Tvůj neskutečný optimismus za všech okolností, tvůj neutuchající pozitivní přístup k životu, tvé "hopitálkování" ... to vše k tobě neodmyslitelně patří. A my doufáme, že stejně tak dlouho budeš ještě ty patřit k nám!

28.-29.5.2022 na Podbrdský pohár jsem původně chtěla vzít Prima, ale vzhledem k nedostatku času na cvičení šla nakonec Feridka. Ne že by tedy s ní čas na cvičení byl, ale ona přeci jen většinu disciplín už alespoň někdy dělala. Krom barvy samozřejmě :)
Musím přiznat, že Feri je fakt neskutečná. Oba dva dny zkoušky došla, v sobotu na lesních zkouškách jí to "zkazila" jen limitní dvojka na barvě, v neděli na vodkách došla dokonce tak dobře, že dostala tituly CACT a CCT. Psát jak moc jsem na ni pyšná je zbytečné, ono to totiž vypovědět nejde :)

13.4.2022 oslavil své DRUHÉ narozeniny Primeček.
Prim je pes, kterému je písmeno "P" opravdu souzeno - praštěnej, ponožkožrout, pako, poletucha, prase, ... a my ho přesně takového milujeme, protože vnáší do našich životů mnoho důvodů ke smíchu a mnoho neočekávaných situací :)
Primečku, ať ti zdraví ještě dlouho slouží, ať jsi stále tak neskutečně optimistický jako dosud!

26.3.2022 a přesně o měsíc později slaví narozeniny i naše Eriska.
Erunka, Merunka, Eriska, Éro, ... naše matka pluku, naše "matka Tereza", lovec tělem i duší, kliďas i torpédo, golden s velkým G.
Merunko, k tvým SEDMÝM narozkám vše nej, hodně zdraví, hodně dobrého jídla, hodně aportíků a ať tě děti moc nezlobí :)

26.2.2022 naprosto neskutečné, ale náš první vrh, naše Áčka oslavila své kulaté DESÁTÉ narozeniny!
Někteří se hlásí pravidelně, někteří méně pravidelně, ale zatím se mají všichni stále dobře. A i když zdravíčko už občas pozlobí, věříme že před sebou mají ještě hezkých pár let po boku svých milovaných a milujících páníčků.
Astinko, Fíbinko, Lupínko, Čituško, Airuško, Bonuško, Ailásku, Princi i ty náš milovaný Drejkounku - ať vám zdraví ještě hodně dlouho slouží, ať jsou vaše mističky plné a pelíšky měkké! Přejeme vám hodně zdraví a pohody a vašim rodinám děkujeme za báječnou péči, kterou vám dávají!

25.1.2022 Dnes pro nás skončila letošní bažatí sezóna, keré se poprvé účastnil i náš Prim. Jsem moc ráda že měrou vrchovatou podědil vlohy, chuť, temperament i poslušnost - od druhé leče mohl být při střelbě volně, naučil se rozlišit křídláčky a bohužel se i naučil, že ne všichni ostatní psi jsou přátelští a pohodoví. Ale i to patří ke škole života.
Děkujeme všem kamarádům a známým za příjemné chvíle a do další sezóny upřímné "Lovu zdar!"
Jo a těch pár (opravdu jen pár) fotek, co se mi povedlo nacvakat na mobil, najdete v galerii. Hned jak já najdu kabel, kterým je přetahám do počítače :)