logo

  2023     2022     2021     2020     2019     2018     2017  
  2016     2015     2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006  Novinky 2023


31.12.2023 Všem kamarádům, přátelům, známým i náhodným kolemjdoucím přejeme krásné, klidné a pohodové Vánoce a hodně štěstí a zdraví v roce 2023!
9.12.2023 jsem se se Škvarečkem vypravila na Triocacib do Prahy. Zajímal mě přístup a posudek paní rozhodčí z finska, která sama kavalíry chová ...

Kdybych tušila co nás čeká, mileráda bych nejen uštřila peníze, ale i čas strávený koupáním a fénováním a raději bych šla se psy na procházku.
Chápu, že při větším počtu psů v kruhu nemusí rozhodčí psát posudky, ale upřímně bych za svých 1300,- Kč očekávala alespoň nějaké slovní hodnocení, nějakou výtku nebo pochvalu, cokoliv. Tady ovšem nebylo nic, jen se paní rozhodčí optala na věk psa. A to jí stačilo. Spolu s cca 20 vteřinami na stole a dalšími cca 15 vteřinami v pohybu. Odešli jsme domů se známkou VD 3 a vlastně nevíme nic. Nevíme co se líbilo nebo nelíbilo, co bylo dobře nebo špatně, co pro příště třeba zlepšit ... smutné obzvláště v kontextu toho, že u goldenů bylo v kruhu psů daleko víc a přesto se paní rozhodčí nejen psům alespoň trochu věnovala, ale i diktovala posudky.

Každopádně to byl vcelku fajn den s přáteli, kdy jsme měli se Škvárou nejen čas se dívat a fandit, ale navíc se přišli podívat i Kristýnka s Berrym a jeho krásným synkem. Díky za návštěvu, moc rádi jsme vás viděli :)

28.11.2023 slaví pro změnu své šesté narozeniny náše Béčka.
Berryoušku Fidoušku, Badíčku, Benjíku, Bárnýsku, Boronku, Athosku, Ejmynko - zdraví! Hlavně zdraví vám přeje ségra Ferida a celá rodina!
17.10.2023 nás zastihla další smutná zpráva.
Za svými sourozenci odešel za duhu i náš zelený chlapeček Ailásek.

Jeho rodina bojovala do poslední chvíle, ale jsou bitvy které nelze vyhrát ... děkujeme Vám za péči o Ailáska i za báječné přátelství, které nás pojí.
Měj se tam nahoře krásně Ailíku ...
20.9.2023 slaví naše Déčka třetí narozeniny.
Daimonku, Kiruško, Miruško, Sárinko, Bailey, Debbie, Daisy posíláme příní všeho nejlepšího od mamky Feridy, babičky Erisky a strejdy Prima, ale i od všech ostatních. A tobě naše maličká hvězdičko Annie, tobě posíláme vzpomínku do světa za duhou.
17.9.2023 o týden později jsem se vypravila na třináctý ročník Arosova poháru, tentokrát jen jako organizátor, nosič věcí a fotograf ... takže fotky brzo :)

9.-10.9.2023 tento víkend byl pro změnu vyhrazen Feridce. Povedlo se mi vyhrát click-fest a přihlásit jí na KZPR do Třeboně.
V sobotu Feridka šla v samých 4 včetně pomocných, ale bylo na ní vidět, že jí není úplně nejlépe. Na první disciplíně u vody se nalokala a pak celý den vypadala jako že jí pobolívá bříško. Ale chuť do práce jí to nevzalo, jen poněkud zpomalila.
V neděli už jí bylo dobře, zas jsem měla na vodítku dobře známé torpédo. A to se jí stalo osudné - dva králíci v lese byli prostě příliš blízko, aneb jak řekl pan rozhodčí "ona hledala překrásně, jen asi o 200 metrů dál než bylo potřeba" :)

Ano ano, vím že to říkám pořád, ale UŽ NIKDY NEBUDU HLÁSIT ZKOUŠKY V SEZÓNĚ HONŮ! :)

26.-27.8.2023 tentokrát jsme se, opět s Primem vydali na Bravantický pohár až do daleké Ostravy
V sobotu Prim došel Podzimní zkoušky ve druhé ceně (vyběhl na aportu z vody) a v neděli Vodní práce v ceně první, protože panička neměla nervy a nechala ho všude kde to šlo uvázaného. I tak Primiček dostál své přezdívce Primitiv a po každy den obohatil své vystoupení o nejakou komickou vsuvku. Takže v sobotu pobavil rozhodčí právě na aportu z vody a v neděli na markingu. A panička z něj brzo zešediví :)

Tak nebo tak jsem na něj strašně pyšná, protože jsem oba dva dny po každé disciplíně poslouchala pochvaly na téma rychlost, chuť do práce, vynikající nos, aktivita ... a to se moc hezky poslouchá. Teď jen usměrnit ty vlohy pro komičnost a bude to fajn :)

12.-13.8.2023 jsme se s Primem vypravili zkusit štěstí na Pohár Hradu Valdek
Prim (stejně jako loni ségra Ferida) šel na zkoušky bez tréninku a bez cvičení, protože panička se věnovala fenečce našich kamarádů ... přesto ostudu neudělal.

V sobotu na Podzimních zkouškách se mu sice stala osudnou vlečka pernaté, kde doplatil na svou nezkušenost, ale jinak pracoval i přes úmorné horko tak, že jsme na něj právem byla pyšná. A nerozhodil ho ani útok jiného psa, za což jsme po jeho zkušenostech obzlášť vděčná. A dokonce "useděl" i marking ... no dobře, vodu už ne :)

V neděli na Vodních pracech pak došel, sice ve druhé ceně (limitní známka za dohledávku), ale opet s "usezeným" markingem. Přiznávám bez mučení, že na klidy i na handling na vodě jsem ho srabácky nechala na řemeni :)

14.7.2023 podstoupil Škvarda vyšetření na luxaci pately.
Jsme moc rádi že i u přísného pana doktora dopadlo vše na jedničku, respektive na nulu :)

30.6. - 9.7.2023 Roudná. Devatenáctá Roudná. Prostě vrchol roku. Roudná se nedá popsat, Roudná se musí zažít.
Ano přiznávám - klidně bych jí zažila s teplotou o pět stupňů nižší, ale to je čistě subjektivní pocit :D
Hned jak zpracuju fotky, věřím že na vás ta atmosféra dýchne taky ...

29.6.2023 konec letošního školního roku očividně nepatří mezi ty šťastné ...
Měsíc po svém bráškovi nás navždy opustila i žlutá holčička z A vrhu, milovaná Lupínka (Alca). Žila ve skvělé rodině milovníků zvířat, obklopená láskou a početnou partou čtyřnohých kamarádů. Prožila plný a spokojený život ... jen příliš krátký pro ty, kteří ji milovali.

Sbohem Lupínko, chybíš nám tu všem ...
25.6.2023 tento den zaprvé slaví náš Otíktřinácté narozeniny, což by mu tedy nikdo nehádal. Krom mírně prošedivělého čumáčku je stála akční, hopsá jak kůzlátko a raduje se ze všeho a všech kolem sebe.
A my doufáme, že mu to ještě hodně dlouho vydrží. Tak vše nej nej nej ty náš blázínku!

Zároveň jsem se vydala na výstavu do Brna, tentokrát jen a pouze se Škvarečkem. Čistě proto, že jsem chtěla posudek od paní rozhodčí, které si nesmírně vážím z mnoha a mnoha důvodů.
Škvarda se vystavoval ve třídě mladých a musím říct že jako profík. Jeho nerozhodí hala, lidi ani tuna psů, hlavně když má paničku "za zadkem" - pak je podle něj svět v pořádku a netřeba se z ničeho stresovat. Miluju tu jeho povahu :)
Cíl mise byl splněn - užili jsme si den, potkali jsme se s chovatelkou a Škvardovo mamkou, máme krásný posudek od úžasného člověka a jako bonus skončil Škvarouš druhý :) No, na postoji ještě musíme zapracovat, ale lepší(me) se :)

27.5.2023 nás zastihla smutná zpráva.
První z prvních, náš světle modrý Princ (Anardil) odešel po krátké a rychlé nemoci za duhu.

Moc děkujeme jeho báječné rodně za krásný a spokojený život, který u nich Princ měl. Žil opravdu jako princ.
Měj se tam nahoře krásně můj Princi ...
20-21.5.2023 Tento víkend byl pro nás již tradičně výstavní - jako (skoro) každý rok jsme se vydali do Humpolce na klubovou a speciální výstavu od KCHLS.
Krom Erisky, Feridky a Prima se poprvé v životě předvedla i naše odchovanka Kira (Daeron). A myslím že jsme nedopadli vůbec špatně, kor v kontextu extrémně obsazených tříd a pekelně teplého počasí :)

Eris - třída veteránů - V(6)/V3(7)
Ferida - třída pracovní - V(15)/V3(11)
Kira - třída otevřená - V užší výběr (37)/VD(30)
Prim - třída pracovní - V(14)/V(16)

Byl to skvělý víkend plný zábavy a smíchu, plný spálených lidí a krémů na opalování, plný zážitků na které se nezapomíná. A já jsem úplně nejvíc nejpyšnější na Dášu s Kirunkou, které na své první výstavě v extrémně našlapané třídě vybojovaly postup do top 10 ... co na tom že v sobotu už byla Kirča unavená a nechtělo se jí stát. Na první vstup do světa výstav to byl víc než super začátek :)

Jedno obrovské díky patří klukům za záchranu sobotní cesty domů, kdy nám nešlo nastartovat auto!

A druhé veliké díky patří Majdě za trpělivost při focení :)


 
 

15.-16.4.2023 vydali jsme se na MVP v Českých Budějovicích. Mým plánem bylo přihlásit malého Škvarečka, aby se ochodil, zvyknul si, a tak. A protože jsem hlava koumavá, přihlásila jsem mu ku pomoci velkého bráchu Prima, jsou na sebe přeci kluci nafixovaní, tak co ...
Poněkud pozdě mi docvaklo, že Budějovice nejsou duocacib a tudíž jdou kluci každý v jiný den. Jupí, dvakrát cesta na jih Čech, dvakrát zpátky ... ještě že aspoň kruh jsme měli oba dva dny stejný :D

Každopádně kluci si výstavu užili a i přes poněkud zvláštní překlad v neděli mají i vcelku hezké posudky. Primeček byl ve třídě pracovní ohodnocen jako V a Škvarek v mladých získal V3.
Bohužel ale nemám jedinou fotku.

13.4.2023 pro změnu oslavil své už třetí narozeniny Erisčin i náš bláznivý jedináček Prim
Primečku, přejeme ti především hodně zdraví, ať ti nožičky dlouho slouží a ať tvůj mozek konečně doběhne tvé tělo a ty začneš myslet dřív, než do něčeho skočíš po hlavě ... no, nebo možná paničce pevné nervy, protože to je větší šance že se splní :)
Milujeme tě ty náš blázínku!

26.3.2023 oslavila své osmé narozeniny a tím vstoupila do veteránského věku naše milovaná Eriska. Ovšem pouze papírově, protože se prý na veteránku rozhodně necítí :)
Merunko naše zlatá, ať jsi ještě hodně hodně dlouho stejně prdlá, aktivní, veselá, hravá a milující jako doteď!

11.3.2023 jsme se vydali s naším Škvarečkem do pražského Hagiboru na svod mladých. Potkali jsme tam nejen naši chovatelku Míšu a mamku Bellu, ale i obě ségry. Všichni jsme byli svedeni a dokonce jsme se i společně prošli po nedalekém parku :)

Díky všem za príma den.
26.2.2023 Dnes slaví naši prvorození, naše milovaná Áčka své jedenácté narozeniny.
Princi, Lupínko, Ailásku, Airuško, Bončo, Fíbinko, Astičko a Čitunko - vše nejlepší, hodně zdraví a pohody vám přeje brácha Drake i celá naše lidko-psí smečka.
27.12.2022 Všem kamarádům, přátelům, známým i náhodným kolemjdoucím přejeme krásné, klidné a pohodové Vánoce a hodně štěstí a zdraví v roce 2023!