logo

  Výstavy     Zkoušky  GWEN

"Gwen"   

Datum narození: pro nás 4.8.2003
Svátek: 22.12.
DKK: ?
DLK: ?
Vyšetření očí: ?
Výška: 53 cm
Váha: 30 kg
Chrup: úplný, skus nůžkový
Zkoušky:
Výstavy: V2 :)


Gwen je nečekaný vánoční dárek. Našli ji 22.12. na kraji vojenského prostoru Jince, kousek od domečku na Kvani, jak se zmateně choulí v příkopu. Vyhublá, špinavá, zdredovatělá, naprosto vyčerpaná a absolutně odevzdaná. Protože paní starostka zná naši slabost pro zlaťáky, obrátila se na nás, zda nevíme co s ní ... a když jsme tu chuděrku uviděli, bylo naprosto jasné, že útulek pro ni bude rozsudkem smrti.
Gwen byla tedy přivezena k nám. Vykoupali jsme ji, odstranili všechny dredy, ostříhali přerostlé drápky, nakrmili jsme ji a smečka ji obložila na pelíšku, asi aby jí nebyla zima. Byla jednohlasně přijata do smečky a ona nikterak neprotestovala, jen se stulila do klubíčka vedle Zairušky a usnula.

Její historii si můžeme jen domýšlet. Vzhledem k místu kde byla nalezena lze předpokládat, že ji někdo na kraji lesa vyhodil z auta (a nebyl by to první případ), přičemž ani před tím se o ni nejspíš nijak valně nestaral. Nebo se již toulala delší dobu ... ovšem jak daleko se může zatoulat starý pes, který sotva chodí a jak dlouho asi trvá, než retriever kompletně zdreduje?

Druhý den se konala návštěva veteriny. Odhalila běžné stařecké neduhy, jako artrózu a spondylózu páteře. Váha ukázala naprosto nedostatečných 23 kg. Vyšetření krve pak masivní začervení a sníženou funkci štítné žlázy. Stetoskop srdeční nedostatečnost a poslední nepříjemné překvapení odhalilo sono v podobě nádoru v oblasti ledvin. Následná operace odhalila že se jednalo o nádor na vaječníku, naštěstí zapouzdřený a dobře ohraničený - takže kastrace ji neminula :)

Její věk jsme odhadli na cca 10 - 12 let. Protože je velmi podobná Borince a protože stejně jako ona zažila nehezké věci, stanovili jsme "narozeniny" podle Borinky - 4. se Borinka narodila a v srpnu nás bohužel opustila ... tedy tak. Zbývalo vyřešit jméno - po několika zkouškách se zdálo, že slyší na něco jako Vendy, Sendy, Candy ... a protože v naší abecední řadě je F už rezervováno, bylo nasnadě že to prostě bude Gwen, Gwendy :)

Co dodat. Gwen zapadla do naší rodiny i smečky jako by v ní byla od štěňátka. Díky kloubní výživě venku běhá jak čamrda, až si občas říkám, jestli jsme se s tím stanovením věku nespletli. Hraje si, užívá si pohodlí a plnou misku, oběvuje zábavy jako je aportování a strašně ráda se mazlí.

Veškerá naše snaha zjistit odkud Gwen je, byla zatím marná. Každopádně pokud se nenajde původní majitel, dožije holka v klidu u nás.