logo

Co je u nás nového...Druhý ročník AROS Open Cupu se uskuteční v sobotu 8.9.2012
Zkoušky proběhnou pod patronací OMS Beroun a zkoušet se bude dle zkušebního řádu na PZ.
Více informací zde.16.7.2012 O víkendu jsme se zúčastnili Národní výstavy psů v Mladé Boleslavi, kde se kromě našeho Drakea předvedla taky Čita.

Oba dva se proběhli ve třídě štěňat, přičemž Drake svou třídu jako jediný účastník vyhrál a obdržel známku Velmi nadějný 1 a krásný posudek.
Sestřička se pak nenechala zahanbit a skončila čtvrtá, také se známkou Velmi nadějná. A to i přes to, že panička vystavovala poprvé a v kritický moment prostě došly piškoty :)

Moc gratulujeme a děkujeme!

Bohužel prostředí a rozmístění kruhů neposkytovalo moc příležitostí pro kvalitní záběry, ale i to málo co máme najdete v naší galerii. Za fotky pak moc dekuji všem fotografům.2.7.2012 Poslední červnový víkend jsme trávili na tradiční představebce našeho tábora, kdy jsme se na louce uprostřed ničeho pokoušeli postavit něco - tedy tábor pro děti. Statečně nám v tom sekundovala nejen naše děcka, ale i psiska ... obzvláště Drake se rozhodl, že nám pobyt zpestří a vymýšlel pro nás spoustu zábavných her. Nejoblíbenější byla "Najdi na hektarové louce schovanou botu", případně "Co všechno zvládnu sežrat než mě načapete v zásobáku". Fotky z tohoto (a nejen tohoto) radostného letního období najdete ve fotogalerii.

A abychom si trochu odpočinuli od těžké práce, zaskotačili jsme uprostřed týdne na přepadovou návštěvu k Arince. Ta se teď jmenuje Čita a užívá si společnost svojí báječné rodiny, kólií kamarádky a 4 koníků. Shledání s maminkou a bratrem bylo radostné, ovšem fotky z něj jsou poněkud ... ehm ... méně kvalitní. Ne nadarmo byla Čitunka nejaktivnější miminko z naší bedny - a zůstalo jí to :)
Takže pár těch rozmazaných šmouhatých obrázků hledejte zde.16.6.2012 Vydali jsme se na návštěvu k Aranelce, kde jsme kromě báječného odpoledne absolvovali i malou procházku. Čímž se dostáváme ke kvízové otázce ... copak je to za plemeno?Vícero fotek z tohoto setkání najdete tady a jedno malé video tady.10.6.2012 Za minulý týden jsme stihli spoustu věcí - nejprve jsme vyrazili na procházku do Stromovky, následně jsme se zajeli podívat jak si žije Airuška a nakonec jsme spolu s Aranelkou, Fíbí a Ailáskem strávili příjemné nedělní odpoledne a trošičku jsme pocvičili. Čímžto děkuji majitelům za návštěvu, vzornou péči a za chuť s miminama něco dělat.
Na všech těchto akcích se spolu s námi vyskytoval i foťák, ale moc se netěšte - vyfotit jedno štěně, je téměř nemožné a když se jich sejde víc pohromadě, stává se podařená fotka naprostou utopií :)

Ovšem získala jsem jeden poznatek - pokud chce chovatel deklarovat vyrovnanost vrhu, není jednodušší cesty, než ty hyeny mrňavý pustit na chvíli do bahna ... stačí tak 2-3 minuty a už je od sebe nerozeznáte ani podle obojků :)1.6.2012 Dlouhá přestávka v pravidelných aktualizacích byla způsobena malou indispozicí ... ovšem můžeme všem tímto s radostí oznámit, že 21.5. naši smečku obohatil Patrik - 51 cm, 3500 g. Dle vyjádření odporníků dává tatínek vyrovnané vrhy (černé vlasy, váha i velikost podobná jako u Elišky) a dle mého soudu i výborné povahy - stejně jako Ela, i Páťa je dítko klidné, spavé a žravé. Typický retrívr :)

Jinak nás už opustila všechna štěňátka (krom našeho pablba Drejka bejka) a od všech páníčků a paniček dostáváme pravidelně zprávičky jak prcci prospívají a jak zlobí. Všechna naše štěňátka už si zvládla svoji rodinu ochočit a teď dle zpráv vytrvale pracují na upevnění svých pozic :) Děkujeme za fotky, každé štěndo dostalo založenou svoji galerii, takže tam kde páníčci poslali se teď můžete výběrem pokochat.2.5.2012 Naše štěnda rostou jako z vody a postupně odcházejí do nových domovů. Většina z posledních odejde tento víkend, takže už bylo na čase, udělat jim osobní stránečky. Budeme na ně postupně doplňovat veškeré informace o nich ... snad budou jen a jen dobré.

Tento víkend odejdou ke svým novým rodinám Aranel a Alma, zatím u nás nadále zůstane Ailas, protože panička se potýká s ortézou na koleni :)

Poslední kdo ještě nemá svou rodinu je fenka Alca, pro kterou hledáme zájemce o práci a o chov. Alca je velice nadějná holčička, s krásně modelovanou hlavou, výbornou stavbou těla a s naprosto úžasnou povahou - je mazlivá, klidná, vnímavá a už teď hezky nosí aportíky.26.4.2012 Dnes jsou to přesně dva měsíce, co se nám narodily naše piraně. Dnes už jsou z nich krásní, sebevědomí pesani, kteří nás pomalu opouštějí do svých nových domovů ... pro nás ale navždycky zůstanou "našimi dětmi".

Zítra nás opustí naše béžová holčička Aira, která pojede dělat společnost starému čuvačímu kamarádovi a třem dětem. Nejdále nám odcestuje červená Arta, která bude bydlet až v dalekém Polsku, kousek od Varšavy a společnost jí budou dělat dva retrívří kamarádi. Snad se doma zabydlí stejně dobře jako oranžová Arin, která pro změnu dělá radost staré kólií kamarádce. Moc děkujeme za fotky a zprávy z nových domovů ...

  22.4.2012 Tento víkend nás zcela nečekaně a neplánovaně opustila hned dvě štěňátka ... Anardil (světle modrý) odcestoval do Karlových varů, aby zaplnil volné místo po zemřelém pejskovi a nahradil tak rodinného miláčka a naše dračice Arin (oranžová) našla milující náruč v dalekém Měříně. Tam jí budou dělat společnost kolie a koníci a se svým pánem se bude věnovat všemu, co by správný retrívr měl umět ... především kačenkám :)

Od obou máme z nových domovů krásné zprávy, doufáme že pohoda vydrží i nadále a přejeme všem hodně radosti s jejich novými miláčky.

Jen tady je teď trochu smutno ... tak nějak jsme počítali až s příštím víkendem. Ale zase ostatní piraně se vehementně snaží nám to vynahradit, takže náš pan Modrý Drake objevil kouzlo misky s vodou a ostatní kouzlo toho, honit ho durch mokrého po dlaždičkách :)18.4.2012 Máme za sebou další výlet na louku, tentokrát ovšem vyšperkovaný malým překvapením ... více u štěňat bednonovinkách.13.4.2012 Uvolnily se nám tři fenečky!

Pokud máte solidní zájem o naše štěně, ozvěte se. Pokud Váš zájem trvá jen po dobu co držíte v ruce telefon, ušetřete prosím sobě poplatek za hovor a mě čas tímto hovorem strávený a nevolejte. Děkuji :)12.4.2012 Počasí že by štěně ven nevyhnal, takže nás teroristi socializují o sto šest. Tož si s osobními stránkami zatím musíte počkat, mazlení a hraní a cvičení je důležitější.

Alespoň jsem zatím udělala malé fotopředstavění i se jmény, postupně budu doplňovat další údaje.

Také jsme spáchali pár fotek, snad se budou líbit.

9.4.2012 Komando mělo náročný den - mají za sebou tetování, čipování, očkování a byla jim přidělena jména. Píďata byla také zkontrolována co se týče zubů (mají), skusů (v pořádku), kýly (ani jedna) a kluci varlátek (celkem 6, spravedlivě rozděleno) ... nejvyšší čas, založit každému osobní stránečku. Dejte mi na to tak den, dva, ...

Jako bonus přivezla Libuška svůj lepší foťák a Martina přispěla svou ručkou k udržení piraň v náležitém postoji, takže se můžete pokochat. Tentokrát to dopadlo o trochu lépe :)4.4.2012 Dneska oslavila naše babička Borča krásné 12 narozeniny. Ani přes lítání kolem piraň jsme na ni nezapomněli a dostala krom extra porce podrbání i přídavek dietního sýra do dietních granulek :)
Takže Borinko naše milovaná, buď tu s námi ještě hodně dlouho a ať tě zdraví nezradí!Jinak - pokud to počasí dovolí - mají teroristi povolené procházky ven, kde se věnují štěněcím radovánkám - tedy okusování, narážení hlavou do předmětů a zalézání pod tůje. Naštěstí ještě nemají příliš výdrž, takže poté následuje ve štěněcím pokojíčku nebeský klid a mír.
Ovšem nikterak to nezmenšuje moji touhu k pomluvám, takže veselé zážitky v pekelném deníčku i nadále pokračují a pokračovat budou :)1.4.2012 Nafotili jsme piraně v postojích. Vlastně v pokusech o postoje. Vlastně jsme je prostě hodili na stůl a fotili dokud to šlo ... výsledek obligátně ve fotkách. A malé představení našich piraň v bedýnkovém deníčku.29.3.2012 Malé velké povídání v Novinkách z bedýnky ... ale Kubišovou na mě neposílejte :)28.3.2012 Závada odstraněna, vyjímečně nebyla mezi klávesnicí a židlí :) Kvalitu fotek však prosím posuzujte shovívavě ... šance na dobrý záběr se geometricky snižuje s počtem bdělích štěňat. Za chvíli budu fotit jen ty hluboce spící :)25.3.2012 Z mě neznámého důvodu mi nejdou přidávat fotky štěňat na rajče ... všem se tedy moc omlouvám, hned jak zjistím proč a jak to napravit, nasypu to tam.
Ovšem Novinky z bedýnky aktualizované jsou :)27.2.2012 Po poněkud dramatickém průběhu se nám konečně narodila štěňátka. Veškeré info o průběhu porodu, o váhových přírůstcích mimin a o naší "mateřské" najdete v sekci Štěňata, která teď bude asi hojně aktualizována :)28.1.2012 jsme se zúčastnili tradičního psího plesu, pořádaného kamarády z chovatelské stanice Best Baron. Vzhledem ke kulatící se Cirdě a lehké zdravotní indispozici naší babičky nás tentokrát doprovázela jen Zája a maminčina kryska Nessynka. I tak jsme si to ale moc užili ... fotky dodám hned jak je dostanu, protože náš foťák se odebral do věčných lovišť.

Jinak se nic moc nového neděje, stále s Cirilkou kyneme a čekáme na termín porodu :) Cirda si ovšem náležitě užívá zvýšené pozornosti a mrazivého počasí, takže jsme využili našeho kamaráda a vypravili se na procházku do Stromovky. V naší galerii pak najdete nejen fotky z této mrazivé akce, ale i doplněné z prosincových MFTR ve Třeboni.
A pokud chcete vědět jak se máme a jak nám to doma roste, můžete sledovat záložku Štěňata, kde je "deník rostoucího pupku."20.1.2012 Máme skvělou zprávu. Dnes nám ultrazvuk ukázal, že CIRILKA JE BŘEZÍ :)
Hrdým otcem našich prvních miminek je Stanley (Stanroph Stand by You)
a prcci by se měli narodit koncem února. Už aby to bylo :)

    7.1.2012 se konala tradiční novoroční procházka retrívrů a jejich přátel, tentokrát v opravdu hojném počtu. Tento ročník si bezesporu zaslouží své místo v naší kronice a my jsem moc rádi, že se tato dnes už tradiční akce tak hezky ujala :)