logo

  Výstavy     Zkoušky  HAPPY

"Happy"   

Datum narození: 26.6.2005
Svátek: 16.4.
DKK: ?
DLK: ?
Vyšetření očí: ?
Výška: 58 cm
Váha: 36 kg
Chrup: úplný, skus nůžkový
Zkoušky:
Výstavy:


Happynka je fenečka, která celý život žila se svou rodinou na zahradě rodinného domku. Bohužel v pokročilém seniorském věku se rodina přestěhovala do bytu a pes se k nim nevešel. Byla tedy odsunuta na zahrádku, kde měla trávit svůj zbylý čas sama, bez společnosti na kterou byla celý život zvyklá.

Není se čemu divit, že se jí tento způsob života příliš nelíbil. Začala tedy utíkat, což bylo vyřešeno řetězem.

Naštěstí pro ni, všímavým sousedům nebyl její osud lhostejný a přesvědčili majitele, aby ji někomu daroval ... a tak se řízením osudu ocitla u nás.

Happynka (původním jménem Bettynka) k nám přišla s nadváhou, zplstnatělou srstí ve které vesele žilo na 150 klíšťat a pod kterou bujela rozsáhlá dermatitida. Rozbor krve ukázal, že ledviny i játra fungují velmi dobře, ale štítná žláza je na bodu nula.
Záda jí díky spondylóze a nadváze poněkud komplikují chůzi, ale doufáme, že trocha dietky a zlepšení kondice tento problém alespoň částečně vyřeší.

No a to je vlastně vše. Happynka zapadla do smečky, jako by u nás byla odjakživa a teď se postupně učí to, co má správný goldík umět - věřit lidem, chodit po schodech, plavat, spát v posteli ... obzvláště na to poslední je přirozený talent :)