logo

  Termíny     Řády     Tituly  ZkouškyJo jo, zkoušky. Ty jsou od slova zkoušeti. A vzhledem k tomu, že retrívr je plemeno lovecké, zkoušíme lovit. Arosek prokázal vlohy už jako mimino, kdy sundal dekl z akvárka a vylovil 23 (slovy dvacet tři) výstavních pavích oček. Nutno dodat, že následně plavala půlka obýváku a Arosek dva dny zvracel. Této pohromě unikl jedině sumeček, který se držel u dna a nás to přesvědčilo že máme psa lovce.

A tak jsme se vydali dobývati slávy v honitbách. Na to, že jsme začali v Arosových 4 letech a pracovali jsme s pověstným paličákem, jsme si zase nedopadli tak špatně. Ale informace do začátku jsme hledali velmi těžko a nebýt našeho milého poradce, pana Ing. Gregora, asi by to tak slavně nedopadlo.

Postupem času jsme pronikali hlouběji do tajů lovu, získávali nové zkušenosti a nové přátele a čím víc to bavilo naše psy, tím víc to bavilo i nás.

Nakonec jsme kouzlu spokojených a unavených psů propadli úplně a začali jsme se lovecké kynologii věnovat naplno. Jezdíme se psy pracovat na kačárnu, na bažantnici i na malé OMS hony. V mezidobí utužujeme kondici nás i psů na zkouškách a na výcvikovém táboře Roudná, kde již několik let působím v partě stejně "postižených" lidí jako výcvikář.

Protože neznám retrívra šťastnějšího, než když nese kachnu, doufám že se se svým zlatíčkem rozhodnete tíhnout ke kynologii lovecké a tato sekce Vám alespoň trochu usnadní již tak dost těžké začátky.