logo

  2018     2017  
  2016     2015     2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006  Co je u nás nového...


10.6.2019 Měsíc po odchodu Cirilky jsme se snažili dělat vše možné, aby smečka (a panička) nemyslela na tu ztrátu.
Protože se Benjimu (Beleg) krátil pobyt u nás a blížil se termín jeho odjezdu, vydali jsme se spolu 25.5. do Kařeza na OVVR. Na to, že Benji při příjezdu k nám považoval aport za hru na honěnou a na to, že jsme všeho všudy kvůli všem událostem cvičili přesně 5 dní, jsme nedopadli zas tak špatně - I. cena, celkově 3. místo, oba aporty se zvěří za 4.
Čímž splnil poslední podmínku k uchovnění, zbývá mu jen pár dní k "plnoletosti". Je to kluk šikovný, aneb jak říká klasik - geny nevyčůráš :)
Více počtění v kronice.

Když Benji v neděli 26.5. odjel zpátky domů na Moravu, měly jsme s naší Eriskou přesně týden na cvičení, protože o víkendu nás čekal tradiční Podbrdský pohár. A ačkoliv tomu mnozí nevěří, opět jsme se na nějaké cvičení vykašlali :) Jediné co, že jsme na blízkou střelnici doprovodily synáčka Berryho (Bregalad), aby si zkusil, jak vypadají klidy na stanovišti. Berry byl totiž přihlášený v neděli na Vodní práce. Pak mu Merunka ještě ukázala, jak správně vletět do rákosí a tím to pro nás bylo vyřízené.
Naše vystoupení na PbP však evidentně vzala do svých tlapek Cirda a zeshora na nás dávala pozor. Takže Eriska skončila v sobotu na KLZ jako druhá, s titulem Res.CACT (o jeden bod :)) a v neděli na KZVP třetí, opět s Res.CACT (o jednu pomocnou známku :)). V celkovém pořadí obou dnů pak vyhrála 11. ročník Podbrdského poháru. Ona je prostě úžasná!
A třešničkou na dortu pak bylo úspěšné dokončení Berryho, který šel celý den v samých 4 a jen chybičkou nezkušené paničky obdržel na markingu limitní známku. Ale svůj LUP získal :)
Moc gratulujeme a děkujem za společnost! Jo - a více taky najdete v kronice.19.5.2019 Pro naši smečku nastal v pátek 10.5.2019 černý den. Bez jekéhokoliv předchozího varování nás naprosto náhle, nečekaně a velmi rychle navždycky opustila naše milovaná vůdkyně smečky, naše jediná a jedinečná, naše španělská zrzka Cirilka. Jedinou útěchou nám může být, že žije dál ve svých dětech a že nijak netrpěla.
Sbohem zlato, pozdravuj tam nahoře!V sobotu a v neděli poté jsme byli s Eriskou, Feridkou a Benjim (Beleg) nahlášeni na klubovou a specielní výstavu KCHLS v Humpolci. Protože Benjiho máme půjčeného jen do konce května, aby u nás splnil podmínky potřebné k uchovnění, rozhodli jsme se nakonec na výstavy jet. Celý víkend byl jako ve snu ... moc děkuji všem kamarádům a známým za podporu, za snahu mě na výstavě rozptýlit, za pomoc ... prostě za vše! Byly to pro mě dvě nejtěžší výstavy v životě, ale myslím že psiska si to užila a i já jsem nakonec přišla alespoň na chvíli na jiné myšlenky. Ještě jednou dík!

A jak že jsme dopadli? Na to, že Benji se vystavoval v podstatě poprvé a ještě před 14 dny byl spíš rozevlété happy telátko; na to že Feridka přelínává a zhubla na kost a na to že citlivka Eriska byla chováním paničky poměrně dost rozhozená, vlastně celkem dobře.
Benji - třída mladých - V/V4 (14/14)
Ferida - třída mladých - VD/VD (23/17)
Eris - třída pracovní - V/V (10/8)

V sobotu nás reprezentovani ve třídě mladých ještě Bady (Brandir) a Berry (Bregalad). Berry si pod vedením své paničky vyběhal krásný posudek a známku V a Badíček za předvedení svého páníčka dostal známku VD a doporučení víc trénovat :)
Moc všem gratulujeme a držíme palce na příště.24.4.2019 Jako první novinku máme malý restík ... i náš pan modrý Benji (Beleg) obdržel svou obálku a v ní nejlepší možný výsledek - nuly na všech kloubech :)
Moc gratulujeme a děkujeme za péči!

Druhou dubnovou sobotu jsme se s Eriskou a Feridkou zůčastnily MVP v Českých Budějovicích. Přijela nás podpořit i Ejmy (Bril) a i když jsme nedopadli v podstatě vůbec špatně, tak z této výstavy v nás asi dlouho přetrvají hodně rozporuplné pocity. Styl posuzování paní rozhodčí byl opravdu zajímavý - to že byla přísná je jistě v pořádku, ale diskvalifikovat psy kvůli úpravě srsti a podobné excesy ... No, na tuhle madam už asi nikdy nepojedeme :)

Eris - VD
Ferida - V
Ejmy - V2 Res.CAC

Ejmynce a její paničce letí veliká gratulace :)O týden později byla možnost si spravit chuť na MVP v Praze, ale my jsme dali přednost běhání po lese a plavení se v rybníku. I tak nás ale krásně zastoupil Berry (Bregalad), který si v silně a kvalitně obsazené třídě mladých vyběhal krásný posudek a známku V. A protože pan rozhodčí z Anglie též posuzoval přísně (ovšem ale kvalitně a s noblesou) a se známkami VD rozhodně nešetřil, posíláme také velikou gratulaci!26.3.2019 Uběhl měsíc od poslední aktualizace a my pro změnu slavíme už čtvrté narozeniny naší milované Erisky. Co jí tak popřát ... samozřejmě hodně zdraví, dále hodně moc aportů a honů a v neposlední řadě paničku, která bude i nadále zapomínat jídlo v dosahu :)

Jinak jsme v nějakém bláznivém duševním stavu absolvovali s mladší částí smečky dvě výstavy v Polsku a i přes moji nechuť a psí hyperchuť jsme v kruhu nedopadli vůbec špatně:
Drake - třída šampionů - V2/V1 CWC
Eris - třída pracovní - V1 CWC/V1 CWC
Ferida - třída mladých - V3/V3

Poslední naše novinka je asi nejzásadnější. Protože lidská hloupost a zloba opravdu asi nemají konce, posílila naši smečku Máša. Maličká, cca 4 kilová kříženka knírače, která se narodila o 15 dní dřív, než náš Arosek! Ano, Mášence opravdu bude v červnu neskutečných 22 let a i přes to že je na svůj věk v naprosto vynikající kondici, skončila na stará kolena v útulku. Je jasné že jsme ji tam prostě nemohli nechat, takže si babuša užívá důchod u maminky na Kvani. Celá smečka ji okamžite nadšeně adoptovala, Nessynka jí dokonce brání před cizimi :)26.2.2019 Dnes slaví naše miminka z vrhu A už své 7. narozeniny.
Strašně to letí ... přijde mi, že to bylo nedávno, když jsem ty malé pišišvorky držela v dlaních a oni jsou z nich téměř veteráni.
Zlatíčka naše - přejeme vám do dalších let především zdraví. To ostatní vám dávají vaše skvělé rodiny. A my věříme, že ještě hodně dlouho budou!

Jo a Drake dostal k narozeninám Johanku :) Ona teda jí dostala spíš Eliška, ale věřím že se spolu podělí :)31.1.2019 I další dva béčkoví kluci, kteří s námi absolvovali hromadné rentgenování už obdrželi výsledky. A jak Boron, tak i Fido (Barahir) se rozhodli netrhat partu a mají všechny klouby naprosto zdravé. K nim se přidala i naše Ferida, s naprosto stejným výsledkem :)
Majitelům letí gratulace a zbývá nám jen doufat, že i poslední dva kluci dopadnou stejně skvěle :)26.1.2019 Přišli další výsledky rentgenů našich Béček. S radostí oznamujeme, že Bady (Brandir) i Berry (Bregalad) mají také kyčle, lokty i ramena naprosto zdravé. Moc majitelům gratulujeme a děkujeme za super péči!10.1.2019 Nový rok nás zastihl v dobrém rozmaru. Feridka začala hárat, takže máme doma veselo :)
Imirek se krásně zotavuje, jeho pohyb sice stále není nejlepší, ale přibral, trochu nasvalil a upadne už mnohem méně často. Snad mu to ještě dlouho vydrží.