logo

  Výstavy     Zkoušky  SAGGI

"Saggi"   

Datum narození: 16.5.2012
Svátek: 26.2.
DKK: ?
DLK: ?
Vyšetření očí: ?
Výška: 51 cm
Váha: 22 kg
Chrup: tu a tam něco zbylo
Zkoušky:
Výstavy:


Těsně po začátku února 2024 se internetem rozletěla žádost o najití domova pro stařičkého retrievera, který prožil celý svůj život v cikánské osadě kousek od Košic. Kdo někdy viděl obrázky nebo videa z osad tuší, jak kvalitní a pohodový život to asi byl.

Čekali jsme pár dní, zda se najde někdo, kdo by si dědulku vzal. Bohužel, o stařečky moc zájem není obecně a tady navíc hrála roli nemalá vzdálenost, což jak se ukázalo byla pro některé "zájemce" nepřekonatelná překážka. Takže nakonec slovo dalo slovo a Saggi (tehdy ještě Bady) se začal připravovat na cestu k nám.

Absolvoval kolečko v salónu, kde mu odstranili z kožíšku všechny dredy a hnusy, co tam za léta nasbíral. Dále navštívil veterináře, kde mu byly nasazeny léky na játra, byl vykastrován a začlo se s léčbou hnisavého výtoku z čumáčku.

Po týdnu konečně nastal den D a já se vydala na cca 1500 km dlouhou cestou pro jednu nešťastnou psí dušičku. Po příjezdu k zachránkyni (smekám před všemi lidmi kteří jsou schopni pomáhat v takovýchto podmínkách) jsem uviděla klidného a se vším smířeného starouška, který byl rozhodně výrazně starší než prvně avizovaných 9-10 let. S paní jsme se dopátraly že mu bude asi 12, možná i o trochu víc. Nu co, to nám nevadí.

Saggi absolvoval celou zpáteční cestu jako profík - spal jak dudek a užíval si teplo a klid :) Doma pak prošel dům i zahradu, seznámil se s osazenstvem a strategicky zaparkoval v posteli :)

Po měsíci soužití hezky zapadl do smečky, respektuje kočky, přestal se bát rychlých pohybů jiných psů, přestal po nich vrkat když narušili jeho osobní prostor, přestal si hystericky hlídat misku. Dělí se o pozornost i o postel, užívá si procházky, hezky baští a miluje vodu :) Tělíčko má sice samou jizvu a zubů mu taky moc nezbylo, ale to nás netrápí. Jediné co nás trápí je hnisavý výtok z nosu - specializované vyšetření ukázalo mnoho a mnoho polypů a tento stav je víceméně neřešitelný. Takže jen ulevujeme a snažíme se zlepšovat a nezhoršovat. Držte palce, ať se nám to daří co nejdéle :)