logo

  2023     2022     2021     2020     2019     2018     2017  
  2016     2015     2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006  Novinky 2019


31.12.2019 Přejeme všem krásný a pohodový nový rok.27.11.2019 Stejně jako neštěstí, chodí i štěstí v páru ... takže pouhých 14 dní po adoptování Leušky posílil naši smečku goldení dědeček Otis, občas zvaný i Otík.

Je přesným opakem Ley - ona klidná, vyrovnaná a důstojná dáma, on potřeštěné přerostlé štěně, kterému je ale 9,5 roku. Ona doma kliďas, on všudybílek. Ona venku lovec, on závislák co se bojí, že se ztratí ... no, máme veselo :)

Obrovský dík patří všem našim kamarádům a známým (a to i z řad nepejskařů), kteří se semkli a Otíka se rozhodli po celou dobu jeho života u nás finančně podporovat. Děkuji, nesmírně si té pomoci vážíme!6.11.2019 Byť bylo v plánu po odchodu Kittynky dát chvíli pauzu, osud rozhodl jinak. Další nechtěná stará holka tak rozšířila naši smečku ... A hned po rozkoukání nám ukázala, že rozhodně nepatří do starého železa a že si život hodlá náležitě užít :)

Takže vítej doma Leuško - ať se ti u nás líbí hodně, hodně dlouho!17.10.2019 Po pouhých 14 dnech nás opustila Kittynka. Opustila nás tiše, v klidu a míru ve spánku, sama svým rozhodnutím. Věřili jsme, že se jí u nás bude líbit, ale smutek po milované rodině a stres z prožitých změn byl silnější.

Vy kteří zvažujete pořízení psa - myslete prosím i na to, že tento jednou zestárne, bude vyžadovat více péče a bude náročnější na finance. Zvažte prosím, zda se o něj budete starat i v tom "zlém" období ... protože takovéhle razantní změny ve vysokém věku mohou být pro psa bohužel fatální :(

Sbohem moje nešťastná dušičko, kéž se za duhou setkáš s těmi, které miluješ. Navždycky zůstaneš v našich srdcích a snad nás jednou přijmeš k sobě.
13.10.2019 se sestřičky Ferida a Ejmy (Bril) společně zúčastnily KPZ ve Slabčicích. Ejmynka bohužel nepřekonala svůj blok u kachny a na dohledávce odstoupila, ale Feridka ji zastala více než úspěšně - 2. místo, CACT a samé 4, jen jedna pomocná trojka :)
Jsme na tu naši zrzatou poletuchu samozřejmě náležitě pyšní a vím, že Ejmynka v sobě trauma překoná a ještě všem ukáže co v ní je :)
2.10.2019 Protože jsem Mirečkovi při odchodu slíbila, že jeho místo počká na někoho v urgentní nouzi a protože osud má smysl pro humor a správné načasování, posílila naše řady stařičká goldení babička, která u nás dostala jméno Kitty. Nechtěné dědictví, odkopnutá na stará kolena, zrazená vlastní rodinou. Zatím s námi moc nemluví, tak nám držte palce, ať to babka nevzdá.30.9.2019 Poslední zářijový den se náš milovaný Imir alias Mireček rozhodl dodržet dvouměsíční odstup a odejít za duhu k Cirilce, Happynce a všem ostatním.
Věřím že byl přivítán s otevřenou náručí. Stejně tak věřím, že těch 9 měsíců které nám osud společně nadělil, si dědoušek užil. Věřím, že se mu u nás líbilo, a že alespoň na chvíli poznal lásku, klid, pohodu a péči kterou si celý život zasloužil a kterou nejspíš nikdy neměl.

Buď sbohem moje statečná labradoří dušičko, děkuji ti za všechny nádherné chvilky, které jsem směla prožít po tvém boku. Navždycky zůstaneš v našich srdcích!
14.9.2019 Mezi námi tolik oblíbenými kachními hony jsme si s Feridkou odskočily na devátý ročník klubových podzimních zkoušek "Arosův pohár". Vzít na zkoušky fenu dva dny po skončeném hárání nebyl nejlepší nápad ... sice byla vykoupaná a nastříkaná, takže psi o ni nejevili absolutně žádný zájem, ale hormonální výkyvy naší mladé se na výkonu podepsaly více než hodně. Více info v kronice :)29.8.2019 Poslední letní zkoušky čekali letos opět na Erisku - a to 13. ročník MSR, kam se nominovala díky loňským VZPR.
Co napsat ve zkratce ... na to že s Erdou mlátí falešná březost od zdi ke zdi a na to že bylo vedro k zalknutí, pracovala naprosto úžasně. MSR jsme dokončily ve II. ceně se smolnou dvojkou z barvy a celkově na 12. místě. Malý les a vodu Merunka vyčtyřkovala, na malém lese si vysloužila pochvalu od rozhodčích za špičkovou práci a na vodě "bonusovou" čtyřku za pobavení rozhodčích :)
Jestli jsem na ni hrdá? Neskutečně!

Veškeré podrobnosti v kronice ...10.8.2019 Opět jsme se vypravili do našeho oblíbeného Kařeza, tentokrát na KZPR, které jsme hodlaly s Eriskou pojmout jako nácvik na MSR.
A nácvik byl vlastně děsně úspěšný, i když já se z toho vzpamatovávám ještě teď ... Eriska - II.c. a celkově druhé místo. Více povídání v kronice :)
27.7.2019 A zase nám osud dopřává radostné období ...
Na výročí úmrtí Zairunky jsme se vydali na KZVP do Kařeza. Tentokrát byl na řadě Dudlík, aby mu nebylo líto, že panička pořád jen běhá s holkama a on nic nedělá.
Protože Dudu už má ozkouškováno od zhora dolu, pojali jsme to jako náš společný den. Panička si dokonce vzala i plavky s tím, že po zkouškách si půjdeme spolu zaplavat do rybníka :)
A ono to tak i dopadlo - klidy v pohodě, handling v pohodě, ale rákos se rozhodčím líbil jen napůl a při dohledávce kachny nějak Dudlík ztratil elán. Usoudila jsem že asi ví proč se mu nechce a že téměř veterána honit nadarmo nebudu ... inu, odstoupili jsme a šli do toho rybníka :)
Jak dobré rozhodnutí to bylo ukázal návrat domu - Drake si někde v rákosu zapíchl asi klacek do nohy a vytvořil si epesní ďouru cca dva centimtry hlubokou ... a samozřejmě plnou bahna a bordelu. No, ale i tak to byl skvělý den plný mazlení a tulení, které má Dudlík tak moc rád.

Ovšem naši chovku nereprezentoval jen Dudu. Na zkoušky přijeli i Berry (Bregalad)s paničkou Kristýnou, aby zkusili opravit pokažený marking z Podbrďáku. A povedlo se jim to náramně! Berroušek na svých druhých zkouškách stejně jako jeho sestra exceloval a domů odešel s tituly CACT, CCT a Vítěz zkoušek. Tohle vítězství je o to cenější, že porazili spoustu zkouškových matadorů, panička s sebou měla jako přívažek lidské mládě a navíc si cvičí "svépomocí" :)
Moc gratulujeme a přejeme další společné úspěchy!
12.7.2019 Osud se rozhodl ukázat se nám pouze černobíle, takže se u nás střídají velké radosti s ohromnými smutky.
Přesně rok a den po naší Gwendulce a přesně dva měsíce a dva dny po Cirilce, odešla za duhu i naše milovaná Happynka.

Odešla po statečném boji, kdy se snažila překonat všechny následky svého předochozího života. Happynka byla důkazem toho, že péče zanedbaná v mládí nejde ve stáří nijak nahradit, i když se člověk snaží jak chce ...

Happynko naše milovaná, už je ti dobře, nic tě nebolí. Odpust nám, že jsme nedokázali vynahradit vše špatné, čím jsi si musela projít ... Pozdravuj tam za duhou! Nikdy na tebe nezapomeneme!
10.7.2019 Máme za sebou další měsíc a je potřeba doplnit restíky.

Jako první gratulujeme našemu Badymu (Brandir), který 19.6. se svým páníčkem v Albrechticích úspěšně složil OVVR pod záštitou KCHLS. Jsme na vás moc pyšní!

O pár dní dříve, přesně 15. a 16.6. jsem nadrzo přihlásila naší Feridku na Pohár hradu Valdek. Dlužno dodat, že Feridka necvičila vůbec, vlečky a barvu nikdy ani neviděla ... takže žádné překvapení, že oba dva dny vypadla hned na druhé disciplíně :) Ale protože to byla akce fajnová, více počtení najdete v kronice.

No a poslední novinkou je, že je za námi vrchol letní sezóny - 15. ročník výcvikového tábora Roudná. Uteklo to jako voda, jako vždy super akce, super lidi, super zážitky. Jako vrchol - 6.7.2019 boj na SZVP o Procházkův pohár. A sen se stal skutečností - Feridka je celá maminka, takže to vzala stylem start-cíl a vše ve 4, včetně pomocných známek a v rozstřelu vybojovala i přes velikou únavu Vítěze zkoušek a tituly CACT a CCT.
I Eriska pracovala krásně, byla akční, ovladatelná, chuťová ... jen jedna moje chyba ji stála trojku, jinak samé 4 :)
Jsou to obě naše šikulky!10.6.2019 Měsíc po odchodu Cirilky jsme se snažili dělat vše možné, aby smečka (a panička) nemyslela na tu ztrátu.
Protože se Benjimu (Beleg) krátil pobyt u nás a blížil se termín jeho odjezdu, vydali jsme se spolu 25.5. do Kařeza na OVVR. Na to, že Benji při příjezdu k nám považoval aport za hru na honěnou a na to, že jsme všeho všudy kvůli všem událostem cvičili přesně 5 dní, jsme nedopadli zas tak špatně - I. cena, celkově 3. místo, oba aporty se zvěří za 4.
Čímž splnil poslední podmínku k uchovnění, zbývá mu jen pár dní k "plnoletosti". Je to kluk šikovný, aneb jak říká klasik - geny nevyčůráš :)
Více počtění v kronice.

Když Benji v neděli 26.5. odjel zpátky domů na Moravu, měly jsme s naší Eriskou přesně týden na cvičení, protože o víkendu nás čekal tradiční Podbrdský pohár. A ačkoliv tomu mnozí nevěří, opět jsme se na nějaké cvičení vykašlali :) Jediné co, že jsme na blízkou střelnici doprovodily synáčka Berryho (Bregalad), aby si zkusil, jak vypadají klidy na stanovišti. Berry byl totiž přihlášený v neděli na Vodní práce. Pak mu Merunka ještě ukázala, jak správně vletět do rákosí a tím to pro nás bylo vyřízené.
Naše vystoupení na PbP však evidentně vzala do svých tlapek Cirda a zeshora na nás dávala pozor. Takže Eriska skončila v sobotu na KLZ jako druhá, s titulem Res.CACT (o jeden bod :)) a v neděli na KZVP třetí, opět s Res.CACT (o jednu pomocnou známku :)). V celkovém pořadí obou dnů pak vyhrála 11. ročník Podbrdského poháru. Ona je prostě úžasná!
A třešničkou na dortu pak bylo úspěšné dokončení Berryho, který šel celý den v samých 4 a jen chybičkou nezkušené paničky obdržel na markingu limitní známku. Ale svůj LUP získal :)
Moc gratulujeme a děkujem za společnost! Jo - a více taky najdete v kronice.19.5.2019 Pro naši smečku nastal v pátek 10.5.2019 černý den. Bez jekéhokoliv předchozího varování nás naprosto náhle, nečekaně a velmi rychle navždycky opustila naše milovaná vůdkyně smečky, naše jediná a jedinečná, naše španělská zrzka Cirilka. Jedinou útěchou nám může být, že žije dál ve svých dětech a že nijak netrpěla.
Sbohem zlato, pozdravuj tam nahoře!V sobotu a v neděli poté jsme byli s Eriskou, Feridkou a Benjim (Beleg) nahlášeni na klubovou a specielní výstavu KCHLS v Humpolci. Protože Benjiho máme půjčeného jen do konce května, aby u nás splnil podmínky potřebné k uchovnění, rozhodli jsme se nakonec na výstavy jet. Celý víkend byl jako ve snu ... moc děkuji všem kamarádům a známým za podporu, za snahu mě na výstavě rozptýlit, za pomoc ... prostě za vše! Byly to pro mě dvě nejtěžší výstavy v životě, ale myslím že psiska si to užila a i já jsem nakonec přišla alespoň na chvíli na jiné myšlenky. Ještě jednou dík!

A jak že jsme dopadli? Na to, že Benji se vystavoval v podstatě poprvé a ještě před 14 dny byl spíš rozevlété happy telátko; na to že Feridka přelínává a zhubla na kost a na to že citlivka Eriska byla chováním paničky poměrně dost rozhozená, vlastně celkem dobře.
Benji - třída mladých - V/V4 (14/14)
Ferida - třída mladých - VD/VD (23/17)
Eris - třída pracovní - V/V (10/8)

V sobotu nás reprezentovani ve třídě mladých ještě Bady (Brandir) a Berry (Bregalad). Berry si pod vedením své paničky vyběhal krásný posudek a známku V a Badíček za předvedení svého páníčka dostal známku VD a doporučení víc trénovat :)
Moc všem gratulujeme a držíme palce na příště.24.4.2019 Jako první novinku máme malý restík ... i náš pan modrý Benji (Beleg) obdržel svou obálku a v ní nejlepší možný výsledek - nuly na všech kloubech :)
Moc gratulujeme a děkujeme za péči!

Druhou dubnovou sobotu jsme se s Eriskou a Feridkou zůčastnily MVP v Českých Budějovicích. Přijela nás podpořit i Ejmy (Bril) a i když jsme nedopadli v podstatě vůbec špatně, tak z této výstavy v nás asi dlouho přetrvají hodně rozporuplné pocity. Styl posuzování paní rozhodčí byl opravdu zajímavý - to že byla přísná je jistě v pořádku, ale diskvalifikovat psy kvůli úpravě srsti a podobné excesy ... No, na tuhle madam už asi nikdy nepojedeme :)

Eris - VD
Ferida - V
Ejmy - V2 Res.CAC

Ejmynce a její paničce letí veliká gratulace :)O týden později byla možnost si spravit chuť na MVP v Praze, ale my jsme dali přednost běhání po lese a plavení se v rybníku. I tak nás ale krásně zastoupil Berry (Bregalad), který si v silně a kvalitně obsazené třídě mladých vyběhal krásný posudek a známku V. A protože pan rozhodčí z Anglie též posuzoval přísně (ovšem ale kvalitně a s noblesou) a se známkami VD rozhodně nešetřil, posíláme také velikou gratulaci!26.3.2019 Uběhl měsíc od poslední aktualizace a my pro změnu slavíme už čtvrté narozeniny naší milované Erisky. Co jí tak popřát ... samozřejmě hodně zdraví, dále hodně moc aportů a honů a v neposlední řadě paničku, která bude i nadále zapomínat jídlo v dosahu :)

Jinak jsme v nějakém bláznivém duševním stavu absolvovali s mladší částí smečky dvě výstavy v Polsku a i přes moji nechuť a psí hyperchuť jsme v kruhu nedopadli vůbec špatně:
Drake - třída šampionů - V2/V1 CWC
Eris - třída pracovní - V1 CWC/V1 CWC
Ferida - třída mladých - V3/V3

Poslední naše novinka je asi nejzásadnější. Protože lidská hloupost a zloba opravdu asi nemají konce, posílila naši smečku Máša. Maličká, cca 4 kilová kříženka knírače, která se narodila o 15 dní dřív, než náš Arosek! Ano, Mášence opravdu bude v červnu neskutečných 22 let a i přes to že je na svůj věk v naprosto vynikající kondici, skončila na stará kolena v útulku. Je jasné že jsme ji tam prostě nemohli nechat, takže si babuša užívá důchod u maminky na Kvani. Celá smečka ji okamžite nadšeně adoptovala, Nessynka jí dokonce brání před cizimi :)26.2.2019 Dnes slaví naše miminka z vrhu A už své 7. narozeniny.
Strašně to letí ... přijde mi, že to bylo nedávno, když jsem ty malé pišišvorky držela v dlaních a oni jsou z nich téměř veteráni.
Zlatíčka naše - přejeme vám do dalších let především zdraví. To ostatní vám dávají vaše skvělé rodiny. A my věříme, že ještě hodně dlouho budou!

Jo a Drake dostal k narozeninám Johanku :) Ona teda jí dostala spíš Eliška, ale věřím že se spolu podělí :)31.1.2019 I další dva béčkoví kluci, kteří s námi absolvovali hromadné rentgenování už obdrželi výsledky. A jak Boron, tak i Fido (Barahir) se rozhodli netrhat partu a mají všechny klouby naprosto zdravé. K nim se přidala i naše Ferida, s naprosto stejným výsledkem :)
Majitelům letí gratulace a zbývá nám jen doufat, že i poslední dva kluci dopadnou stejně skvěle :)26.1.2019 Přišli další výsledky rentgenů našich Béček. S radostí oznamujeme, že Bady (Brandir) i Berry (Bregalad) mají také kyčle, lokty i ramena naprosto zdravé. Moc majitelům gratulujeme a děkujeme za super péči!10.1.2019 Nový rok nás zastihl v dobrém rozmaru. Feridka začala hárat, takže máme doma veselo :)
Imirek se krásně zotavuje, jeho pohyb sice stále není nejlepší, ale přibral, trochu nasvalil a upadne už mnohem méně často. Snad mu to ještě dlouho vydrží.