logo

  Výstavy     Zkoušky  OTIS

"Otis"   

Datum narození: 25.6.2010
Svátek: 17.11.
DKK: ?
DLK: ?
Vyšetření očí: ?
Výška: 58 cm
Váha: 30 kg
Chrup: úplný, skus nůžkový
Zkoušky:
Výstavy:


Otis je dalším z nechtěných. Nechtěných natolik, že jsme již jeho čtvrtí majitelé a to nepočítáme krátký pobyt v útulku. Pochází původně ze Slovenska, kde prvních 7 let svého života prožil zavřený v kotci. Poté si ho vzala rodina, kde strávil další dva roky na zahradě, s občasným přístupem domů ... což pro něj byla rozhodně výhra.

Bohužel situace v rodině se změnila a došlo ke stěhování. Otis (tehdy ještě Hugo) se do nového bytu samozřejmě nevešel. Otis tak putoval do útulku v Šale, odkud ho adoptovala rodina z ČR.

Po necelém měsíci se ovšem ukázalo, že to nebyl šťastný nápad. Otík dle vyjádření nových majitelů neposlouchal, byl paličatý, tahal na vodítku jak bejk a všeobecně jevil známky hyperaktivity.

Po příjezdu k nám se jeví jako značně submisivní a nejistý kluk, který se snaží zavděčit aby už konečně měl své jisté. Neustále se chodí ujišťovat, že ho máme rádi a že co dělá, dělá dobře. Doma je tak trochu ocásek a vrtiprdka, všude se nacpe, u všeho chce být. Neumí zatím moc odpočívat, ale to se brzy naučí :)

Venku na vodítku netahá nijak dramaticky - stačí mírný protitah a jde v klidu ... než ho upoutá něco jiného :) Je takový trochu nevybouřený a nevyběhaný, ale hezky si hlídá smečku i člověka, takže není problém s ním chodit jen s couračkou. Už po dvou dnech slyší na své jméno a přivolání má na slušných 70% :)

Zdravotně zatím pozorujeme jen slabý zánět v očích a nějakou vyrážku na zádech. Jinak je na svuj vek v pohodě, aktivní, běhá mu to krásně a jíst mu také chutná. Tak snad se mu u nás bude líbit!