logo

  2023     2022     2021     2020     2019     2018     2017  
  2016     2015     2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006  Novinky 201325.12.2013 Přežili jsme Vánoce, tak hurá do třídění fotek ... více z našich "zimních" zážitků ve fotogalerii.Všem našim přátelům, kamarádům a známým přejeme veselé Vánoce a rok 2014 lepší a šťastnější než ten letošní.6.12.2013 Přelom listopadu a prosince jsme strávili v konopišťské bažantnici na zde pořádaných poplatkových honech. Celkem nás čekali 4 hony, kterých se postupně i najednou zúčastnila celá naše smečka. K práci mohu říct jen to, že Cirilka je starý mazák, Zája si i přes vysoký věk dobíhala křídláky jako mladice a Drake nezapřel svůj původ a lovecké vlohy svých rodičů :)
Celkem se za 4 dny slovilo kolem 3 500 bažantů a naše psiska k tomu též přispěla svým dílem. Mám z nich všech velikou radost, už teď se těšíme na leden ... a také moc děkuji Janičce za pár fotek, které díky ní můžete najít v naší galerii.19.11.2013 obálku od pana doktora Šebka tentokrát obrželi majitelé naší Asty - skrývala výsledky DKK - B/B, DLK 0/0 a OCD negativní.
Majitelům "šedivky" moc děkujeme a posíláme gratulace!22.10.2013 a dobré zprávy pokračují - dnes přišly výsledky rentgenů naší Aiře - a to překrásné čtyři 0. "Béžovka" má tedy naprosto zdravé kyčle i lokty :)
Moc gratulujeme!15.10.2013 naší milované Zairunce byl oficielně přiznán titul Český veterán šampion.
Jsme na naši "babku" moc pyšní :)5.10.2013 jsme si s Ciri a Drakeem střihli naši letošní poslední výstavu. Drake se hezky předvedl a v mezitřídě od rakouské paní rozhodčí získal známku V1 i s titulem CAC. Cirda se předvedla opět ve třídě pracovní, ale nebyla dle rakouského gusta. I přes to, že je po operaci žaludku ještě stále velmi hubená (no, skoro až vychrtlá), byla označena za příliš tlustou a skončila se známkou VD na 4 místě. Stejně tak se paní rozhodčí nelíbilo příliš bohaté a zvlněné osrstění, které pravda mohlo vyvolat dojem tloušťky ... na to by si ale stačilo alespoň jednou sáhnout, že? :)

Moje černobílá Stabyhoundí svěřenkyně Pinni už snad překonala výstavní nechuť, nechala se krásně posoudit, hezky běhala i stála, a tak zcela po právu získala svůj první titul CAJC a následně i BOB. Gratulujeme paničce :)29.9.2013 se v Plzni - Doubravce konala Oblastní výstava loveckých plemen. Krom celé naší smečky se jí zúčastnil i Ailásek a naše kamarádka Stabyhounka Pinni. Počasí bylo naprosto ideální, výstava v hezkém prostředí a krásně připravená a naše psiska se rozhodčímu líbila ... co víc si přát :)

Nakonec jsme odjížděli domů s těmito výsledky:
Ailas - výborný 1 v mezitřídě
Drake - výborný 1 ve třídě pracovní
Ciri - výborná 2 ve třídě pracovní
Zája - výborná 1, nejlepší veterán a BIS veterán

Nutno podotknout, že Zája právě ten den oslavila své krásné jedenácté narozeniny a oslavila je vskutku stylově ... a my ti Zairunko naše milovaná přejeme ještě hodně spokojených let po našem boku!21.9.2013 Letošní poslední dovolenou jsme strávili v překrásném italském letovisku Rosolina Mare, kde jsme si s kamarády a smečkou užívali týden sluníčka a slané vody. Tato akce si jednoznačně vysloužila zápis do kroniky a samozřejmě své okénko v naší fotogalerii :)

Po návratu do chladných Čech nás čekala jedna příjemná zpráva: další naše štěňátko prokázalo své lovecké vlohy. Tentokráte to byla Čita, která úspěšně složila Podzimní zkoušky v I. ceně a obsadila dokonce třetí místo v celkovém pořadí. Posíláme velikou gratulaci, jsme na Vás moc pyšní.7.9.2013 se v Újezdu u Cerhovic uskutečnil již III. ročník Aros Open Cup. Děkujeme všem našim kamarádům za pomoc a za účast - bez Vás by se tato vzpomínka nikdy neuskutečnila!

V neděli měly pro změnu svůj den naše holky. Vydali jsme je ke kamarádům do Plané u Mariánských Lázní na kachní hon. Zája i přes svůj vyšší věk nanosila 25 kačenek a Cirda byla po dlouhé rekonvalescenci evidentně plná energie - u 53 kachny jsem to přestala počítat :) Děkujeme Lorince za pozvání a snad nám ještě někdy vyjde termín.25.8.2013 Skvělým způsobem uctili Borinčinu památku náš Drake a bráška Ailásek - po pouhých dvou týdnech cvičení složili oba úspěšně Klubové Podzimné zkoušky, které se konaly v Dolních Habarticích. Zkoušky to byly moc pěkné, plné skvělých lidí, s ideálním počasím, krásně připravené a velmi přísně posuzované. O to víc jsme pyšní na fakt, že Drake složil zkoušku v první ceně a Ailásek sice v ceně druhé, ale jen díky limitní známce. Oba kluci tím získali loveckou upotřebitelnost a právo zúčastnit se nějakého toho honu ... no, uvidíme :)

V pondělí jsme si pak konečně udělali dovolenou a vydali se na náš tradiční čundr po vlastech českých. Zápisníček z cest najdete jako obvykle v naší kronice, fotky pak v galerii.8.8.2013 pro celou naši smečku nastal smutný den. Naše milovaná Borinka se vypravila za Aroskem lovit nebeské bažantíky ...

Borinko - vzpomínky na tebe nikdy nevyblednou a doufáme, že se tam nahoře, za Duhovým mostem, máte dobře a čekáte tam na nás.31.7.2013 Cirilka na procházce sežrala nějaký humus, který jí vytvořil jednu velkou díru do žaludku a několik menších do střev. Její zdravotní stav vyžadoval okamžitou operaci, a i přes to byl výsledek velmi nejistý. Ovšem díky excelentní péči naší kamarádky a dvorní veterinářky Libušky a i díky Cirdině chuti do života se pomaličku zlepšuje a díky tomu jsme mohli alespoň symbolicky oslavit Cirdiny šesté narozeniny.

Cirilko - přejeme ti hlavně zdraví a spoustu dalších spokojených let bez nehod!
Jinak jsme s kamarády podnikli letní procházku na Strži, což se ukázalo být velmi příjemnou akcí, i přes neuvěřitelné vedro.18.7.2013 Zase toho máme hodně, takže to vezmeme popořadě:
První prázdninový týden jsme strávili na výcvikovém táboře Roudná. Tato akce plná bezvadných lidí, psů i událostí si rozhodně zaslouží samostatný zápis do naší Kroniky, tak jen ve zkratce výsledky, kterých tam naši psi i naše odchovy dosáhly:

Ailásek, Fíbinka i Drake si střihli nejprve OVVR nanečisto - všem to moc šlo, všichni je zvládli, Ailásek dokonce na třetím místě a Drake jako vítěz. OVVR oficielní, taková retrívří maturita, se nám již tolik nepovedli. Nejspíš zapracovala nervozita. Fíbinka si při skoku do vody lokla a aportík už následně nedonesla, takže vypadala na poslední disciplíně. I přesto jsme na ní i páníčka pyšní, protože za ten týden udělali obrovský kus práce. Drakeovi to samozřejmě pokazila panička (jasně že na poslední disciplíně), takže dokončil ve druhé ceně na krásném pátém místě. Naši čest zachránil Ailásek, který dokončil v první ceně a ještě vylepšil své předchozí umístění - tentokráte skončil jako druhý ... jen tak dál děti!
Ale dařilo se nám i v jiných dovednostech. Na táborové výstavě se naše psiska moc líbila, Borinka dokonce tak moc, že získala titul nejvyšší - BIS :) Moc za něj děkujeme!
Ve sranda-závodě pak většina našich mladých ztratila body na aportu rohlíku (krom vzorného Ailáska), který naopak k údivu celé naší rodiny a všech co ji znají, přinesla Borča :)
Dále se konal první ročník Procházkova poháru, což jsou vybrané disciplíny ze všestranných zkoušek. Konkrétně to byly: marking, handling na dva kusy pernaté, čtverec v lese a aport kachny. Dlužno dodat, že rozhodčí byli opravdu přísní a neodpustili psím matadorům sebemenší chybičku. Této soutěže se za náš tým zúčastnily Zája s Cirdou a i když dvě disciplíny dělaly úplně poprvé v životě, nevedly si holky vůbec špatně.

Po návratu z tábora nás v sobotu 13.7. čekala klubová výstava všech plemen KCHLS v pražské Uhříněvsi. První nastoupil Drake a vybojoval ve velice kvalitní konkurenci mladých psů krásnou známku V2. Poté přišla na řadu Ciri v pracovce, která odešla se známkou V a titulem CAC. A jako poslední se nenechala zahanbit naše Zája, která se v téměř 11 letech předvedla naprosto bezkonkurenčně a uchvátila rozhodčího natolik, že obdržela V1 a titul BOV, čímž dokončila veterán šampiona :)7.6.2013 Protože Princ už se vrátil domů, máme teď chvilku na dohánění restů ... Poslední dva týdny byly (krom povodní) ve znamení výstav. Jako první nás 25.5. čekala mezinárodka v Litoměřicích, kam byla přihlášená naše Stabyhoundí kamarádka Pinni a Drake (a Princ) jí jeli dělat společnost. Bohužel Pinni měla těsně před háráním a rozhodla se nekamarádit s paní rozhodčí, která jí díky tomu udělila známku Nadějná. Ale co, posudek má krásný :)
Princ měl tuto výstavu jen jako socializační a jasně nám dával najevo, že je co socializovat. Chuť nám spravil Drake - nejprve vyhrál třídu mladých psů a získal titu CAJC, následně porazil i krásnou konkurentku od mladých fenek a vybojoval titul BOJ. A jako třešínku na dortu pak přidal i vítězství v osmé skupině FCI a titul Junior BIG :)))
Moc děkuju všem kamarádům za podporu a pomoc, bez nich bych to nikdy nezvládla!

Další výstava nás čekala o týden později, a to klubová na Konopišti. Popsat tuto výstavu je velmi jednoduché - byla mokrá.
V naprosto šíleném počasí se předvedli u kluků Ailásek, Princ i Drake a u holek pak Fíbí a Asta, která byla na výstavě úplně poprvé. Výsledky pak byly: Ailas - VD, za delší bedra a výše nesený ocásek, Princ - VD, za hubenost a výše nesený ocásek, Drake - V, bez pořadí za barvu :), Fíbí - D, za předvedení a Asta - D, za předvedení. Přičemž všichni mají moc hezké posudky, takže super.
Další měly nastupovat do kruhu všechny naše holky, ale díky neutuchajícímu dešti a faktu, že veteráni šli na řadu až úplně poslední, jsme to prostě zabalili a jeli domu ... sice to měla být Borinčina poslední výstava, ale utopit jsem ji nechtěla :)
Opět bych chtěla poděkovat všem za účast i pomoc s předváděním (Prince) i s úklidem na naší chatě :)

Takže ve zkratce - doplněny jsou fotky v galerii, povídání v kronice a osobní stránky a fotogalerie našich psisek i štěňat.21.5.2013 Zase toho bylo moc ... tak postupně.

Protože se u nás na čas usadil Princ (Anardil), zajeli jsme na návštěvu k Rudovi Desenskému ... tato naprosto jediněčná záležitost zahrnovala nakonec něco hnoje, něco kafe, něco procházek, 4 x Happy Meal od McDonald´s a sakra předraženou naftu :) Doporučuji popisné čtení v naší kronice, které doufám brzy doplním.

Následně jsme se vypravili s kamarády na prodloužený víkend do Krkonoš - v tomto případě doporučuji fotogalerii, která bude doplněna ihned, jakmile se prokoušu tou tunou fotek.

A jako zatím poslední akce se u nás odehrál srazík našich štěňátek. Účast byla (i díky Princovi) vyloženě hojná, jako jediné chyběly Bona (Arta) a Čita (Arin) ... a tady jsme byla velice pilná a fotky už jsou! :)27.4.2013 jsme se s Drakeem a kamarádkou Pinni zúčastnili Pojizerské výstavy psů v Mladé Boleslavi. Drake se předvedl se svým obvyklým temperamentem a vyhrál třídu mladých a následně i BOB mladých. Pinni se na první výstavě nenechala zahanbit a byť si ještě nebyla úplně jistá, vyběhali jsme si spolu známku VN 1 :)20.4.2013 pilně si užíváme jaro. Především - 4.4. oslavila Borinka své nádherné třinácté narozeniny a nám nezbývá než jí popřát vše nejlepší a hlavně pevné zdraví a ještě hodně dlouhý život.
Další novinkou je, že už nám pomalu chodí výsledky rentgenů našich miminek. Zatím jsou vyhodnoceni Ailásek, Fíbinka a Čita, a to s výsledky:
Ailas - Ailas Laure Alcar - DKK C/C, DLK 0/0, OCD negativní, vyhodnotil MVDr. Šebek.
Fíbí - Alma Laure Alcar - DKK C/C, DLK 0/0, OCD negativní, vyhodnotil MVDr. Šebek.
Čita - Arin Laure Alcar - DKK A/A, DLK 0/0, OCD negativní, vyhodnotil MVDr. Snášil.

Všem moc gratulujeme ke krásným výsledkům a doufáme že i ostatní miminka na tom budou stejně dobře.


Poslední naší jarní činností je pilné cvičení a vzhledem k pořízení nového fotoaparátu i pilné focení. V galerii je proto spousta nových fotek a protože stejně pilní jsou i majitelé Astičky - Aranel Laure Alcar, přibyly nějaké fotky i do její soukromé galerie :)2.3.2013 se vydala se svým páníčkem na oblastní výstavu do Českých Budějovic naše Fíbí. Zúročili svůj tréning a vyhráli třídu mladých s moc hezkým posudkem, za což je čekal krásný malý pohárek :)
Jsme na vás moc pyšní, jen tak dál :)26.2.2013 Rok utekl jako voda a dnes slaví své první narozeniny naše štěňátka z vrhu A. Takže Princi, Ailásku, Fíbí, Čito, Bono, Airo, Asto, Lupíno a Drakeu přejeme vám hodně zdraví, štěstí a radosti v dalším životě, po boku vašich milujících báječných páníčků.

Majitelům našich "miminek" moc děkujeme za krásné fotky, podívat se na ně můžete v osobních galeriích našich prcků tady.

Jako malý dárek k narozeninám jsme pak vyrobili (díky Honzíku) vzpomínkové video. Snad se vám bude líbit.26.1.2013 se konal další ročník kynologicko-loveckého plesu, na kterém jsme nemohli chybět. Tentokráte v sestavě Ciri, Drake a Ailásek. Což mě donutilo spáchat fotky a při té příležitosti doplnit i fotky z honu, pochodu a další (dle mého názoru vcelku povedenou) várku do alba letošní zima ... nebo ještě loňská? :)13.1.2012 jsme si dali další ročník tradiční novoroční procházky retrívrů a jejich přátel. Díky všem kamarádů, známým i méně známým a především některým našim odchovům za hojnou účast.5.1.2013 jsme si s Cirdou a Zájou odskočili na hon do konopišťské bažantnice. Holky moc hezky pracovaly, Cirda byla pochválená za nošení obzvláště dalekých křídláků a Zája i přes svůj věk nezůstala ohařům nic dlužná :)