logo

  2021     2020     2019     2018     2017  
  2016     2015     2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006  Novinky 2018


24.12.2018 Přejeme všem krásný a pohodový nový rok.20.12.2018 Za poslední týden se u nás změnila spousta věcí. Především do naší smečky přibyl Imirek, domácky též zvaný Mireček. Trochu toho povídání jak se k nám dostal najdete na jeho osobní stránce.

Další skvělou novinkou je informace, kterou nám poslala panička od Berena, alias Barneyho. Ten podstoupil vyšetření kloubů a stejně jako jeho sestřička Bril má kyčle, lokty i ramena naprosto v pořádku :)
Moc gratulujeme!6.12.2018 V neděli jsme se po dlouhé době zase zúčastnilil výstavy - tentokrát MVP v pražských Letňanech. Výsledky jsou více než potěšující, i když výstava jako taková za moc nestála a asi si zas na chvíli dáme pokoj.
Ciri: třída veteránů - V1
Drake: třída šampionů - V3
Eris: třída pracovní - V4
Ferida: třída mladých - V

A naše odchovečky se také neztratily:
Berry (Bregalad): třída mladých - V1 CAJC
Ejmy (Bril): třída mladých - V2

A jako bonus dnes absolvovala Ejmy rentgeny, s naprosto úžasným výsledkem - DKK A/A, DLK 0/0 a OCD 0/0. Všem moc děkujeme a gratulujeme!28.11.2018 Náš druhý vrh, naše Béčka oslavili své první narozeniny.
Ejmynko, Benji, Berry, Athosku, Badíku, Boronku, Bárnýsku a Fido - všem vám my, ségra Feridka i maminka Eriska přejeme hodné páníčky, plné mističky a ať vám to i nadále tak hezky běhá. A do nadcházejícíh rentgenů hodně štěstí!
A všem majitelům moc děkujeme za zprávy o našich "miminech" a přejeme do dalších let pevné nervy :)26.10.2018 Část smečky ve složení Drake, Eris a Ferida podstoupili vyšetření na dědičné oční vady (DOV).
A všichni tři s výsledkem NEGATIVNÍ ... hurá!20.10.2018 Předposlední říjnovou sobotu jsme se vydali v doprovodu Ailáska na poslední letošní kachní hon. Myslivecké sdružení Svornost-Chudeřice si na nás připravilo tři krásné leče. Na prvních dvou jsme měli maličko smůlu, kachny létali především na druhou stran u rybníka. Ani to ovšem naše psiska neodradilo a svorně předvedli svůj temperament ... především skoky do rákosu "ala startující stíhačka" :)
Na poslední leči nás pak čekal bonbónek - polovypuštěný rybník, tuna černého mazlavéha bahna a asi 50 kačenek. No, všichni psi bez orzdílu plemene, věku a pohlaví odcházeli zmatlaní jak prasata, ale šťastní jak blechy. A nebyli by to naši vořeši, aby i toto nepovýšili na druhý level ... vzali to i s hlavou, prý odteď budou Flati :)

Při výřadu, po vyhlášení Krále honu pak přišlo veliké překvapení. Byla jsem vyhlášena jako Nejlepší psovod. Musím přiznat, že je krásné, když práci našich miláčků ocení zkušení lidé, kteří je vidí v podstatě poprvé v životě.
I když se maličko obávám, že jsme tu cenu dostali jako útěchu za nejšpinavější psi :)18.10.2018 Opět po roce jsme se vydali na Všestranné zkoušky do Kařeza, tentokrát s naší Eriskou. Zkoušky byly velice náročné, hned první den vypadlo 6 psů a druhý den je následovali 3 další.
Pro nás bylo především cílem dojít a získat tak vytoužené "U". Meru ale pracovala tak, jak ji znám z honů - rychle, chuťově a konečně i soustředěně ... a protože panička nic nepokazila, dokázaly jsme spolu vybojovat nejen ono účko, ale i titul Vítěz zkoušek, CACT, CCT a Nejlepší pole.
Merunko díky za vše!!!9.10.2018 Zatímco my si užíváme podzimu na kačenkách, u kamarádů a v bažantnici při vyhánění, reprezentovala nás Ejmynka na MVP v Českých Budějovicích. V silně a početně obsazené třídě mladých se předvedla úplně poprvé, a i když to byla teprve její druhá výstava, rozhodně se neztratila. Byť byly se sestřenicí Bazalkou úplně nejmladší, získala Ejmy moc pěkný posudek, známku Výborná a krásně se prý předvedla.
Moc gratulujeme a děkujeme!21.9.2018 Máme velkou spoustu novinek ...
Už na začátku srpna (přesně 5.8.) složila jako druhá z vrhu B svoji psí maturitu žluťanda Ejmy. I když paničku maličko potrápila svou pubertou, zvládly to spolu krásně a splnily tak další podmínku chovnosti. Posíláme velikou gratulaci!

Poslední srpnový víkend jsme si z vyhánění bažantů na Konopišti odskočili pro změnu s Dudlíkem do Chudeřic na MSR. Vyprávění jak se nám tam dařilo a především jak jsme se tam (ne)dostali si zaslouží své místo v kronice, proto ho hledejte tam :)

Mezi kachními hony jsme si 9.9. odskočili na již OSMÝ ročník Arosova poháru. Letos se ho zúčastnila pouze Eriska ... a díky tomu máme další povídání do kroniky :)

A zatím poslední zprávou je, že naše pubertální pometlíčko Feridka složila 16.9. jako třetí z B-vrhu zkoušky OVVR. Jsme na ni moc hrdí, protože pracovala s chutí ale přesto spolehlivě, takže si vysloužila samé 4, všechny aporty se zvěří a stala se i Vítězkou zkoušek :)30.7.2018 Naše milovaná zrzavá španělka Cirilka oslavila v kruhu rodinném své krásné 11 narozeniny. A protože je vedro k zalknutí, dostala k narozeninám bazének, o který se společensky dělí s ostatními :)15.7.2018 Letošní začátek prázdnin je pro nás ve znamení proměnlivých nálad.

První týden v červenci jsme jako obvykle strávili s kamarády na výcvikovém táboře v Roudné. Byl to krásný týden plný pohody, práce, kamarádů a večerních akcí u ohně, kdy Eris nakonec složila KZVP v první ceně :)
Jediné co nám kazilo radost bylo vědomí, že s námi nejela naše babička Gwen, pro kterou už by to bylo přeci jen příliš náročné. Užívala si tedy klid a pohodu s babičkou na Kvani a čekala na náš návrat.

A dočkala se ... opravdu počkala na náš návrat. V neděli odjela s námi domů, v pondělí vesele ťapkala po zahradě a v úterý večer jí začlo být špatně. I přes okamžitý zásah v podobě léků, kapaček a veškeré péče, její srdíčko ve středu svůj boj vzdalo. Zemřela obklopená celou rodinou, v mém náručí a vím, že odcházela šťastná s myšlenkou, že jí máme rádi. Stejně tak vím, že na nás prostě počkala, až se vrátíme, aby se mohla rozloučit.
Sbohem Gwendolínko, pozdravuj nahoře všechny, kteří už tam odešli!V sobotu 14.7. jsme pak s kamarády vyrazili na Národní výstavu do Mladé Boleslavi. Byť měla paní rozhodčí poněkud zvláštní názor především na kvalitu a strukturu srsti goldenů, skončila celá naše smečka na krásných druhých místech - Drake v šampionech V2, Res.CAC, Ferida v dorostu VN2, Eris v pracovce V2, Res.CAC a Ciri ve veteránech V2. Přijeli se ukázat i Badíčkovi a Brandir/Bady si vyběhal krásné VN3 :)28.6.2018 Blíží se Roudná, což znamená, že jako vždy nic nestíháme :) Ale abych nebyla úplná ostuda, alespoň o nějaké novinky se podělím. A vezmem to chronologicky :)

Na druhý ročník dvoudenních zkoušek "O pohár hradu Valdek" (16-17.6.) byla opět přihlášena naše Eriska, ale tři dny před začala konečně hárat. Narychlo ji tedy zastoupil Drake alias Ďůďa, pro kterého to bylo po půl roce poprvé, kdy zas něco dělal. A že mu to šlo :)
V sobotu jsme na LZ nenastoupili, paničku postihla migréna. Zato v neděli na PZ si Dudu vyloženě užíval, že mě má jen sám pro sebe. A užíval si tak dobře, že dokončil zkoušky v I. ceně jako vítěz zkoušek a s tituly CACT a CCT. Jo, panička byla pyšná :)

20.6. si střihl zkoušku z dospělosti náš maličký Bregalad/Berry. Spolu se svojí úžasnou paničkou složil zkoušky OVVR v necelých 7 měsících. Posíláme obrovskou gratulaci!

V pondělí 25.6. jsme jeli navštívit žlutou holčičiku z B vrhu, naši malou Bril/Ejmy. A ona už není malá :)
Chystají se s paničkou na první výstavu, takže jsme jí přistříhli kožíšek do upravenějšího tvaru a budeme držet palce!

A nakonec - 26.6. oslavila naše nová (teď už vlastně stará) holčička Happy své třinácté narozeniny. Krom dortíku dostala také stěry a biopsii kůže, protože zánětlivá ložiska ne a ne ustoupit. Snad už se konečně zadaří a babka bude mít klid!

Tak a to je prozatím všechno. Máme nové fotky v galerii a budeme se hlásit zase po táboře :)14.6.2018 V uplynulém víkendu jsme se s Eriskou zúčastnily dalšího - již desátého - ročníku Podbrdského poháru.

Jako vždy se v sobotu šli Lesní zkoušky a v neděli pak Vodní práce. Teprve při sobotním nástupu mi došlo, že Eriska naposledy cvičila v září a pak se věnovala svým mateřským povinnostem ... a přepadla mě nervozita. Eriska ovšem nic ze svých dovedností nezapomněla, naopak si zkoušky užívala po dlouhé době "nečinnosti".
V sobotu si tak došla pro krásné třetí místo a titul Res.CACT. V neděli se jí její přemíra energie stala osudnou a na předposlední disciplíně spadla do druhé ceny. I tak ale zakončila víkend krásným třetím místem v celkovém pořadí poháru.

Jsem na ní neskutečně pyšná!15.5.2018 Víkend jsme s přáteli strávili na dvoudenní klubové výstavě v Humpolci a byli to dva naprosto skvělé dny. Zúčastnili jsme sev plném počtu, od naší nejmenší až po naši nejstarší. Pro mlaďošku to byla socializace, pro stařenky wellnes výlet s full servisem :)

Naše výsledky ve zkratce:
Ferida: VN4/VN3
Eris: VD/V3
Drake: -/VD4
Ciri: V/V3
Benji (Beleg): VN4/VN3
Bady (Brandir): VN3/-

A více povídání najdete v naší kronice, protože tohle si zápis zaslouží!7.5.2018 Protože osud je nevyzpytatelný, zakotvila u nás před třemi týdny na dočasné (=trvalé) péči třináctiletá zlatá babička Happynka. Doufáme, že se jí u nás bude líbit.26.3.2018 Naše milovaná Eriska slaví své třetí narozeniny. Je s podivem, že za pouhé tři roky se stihla s destrukční pidikuličky změnit v destrukční elegantní maminu :)
Merunko naše zlatá, jsi úžasný poděs, se kterým slovo "akce" dostává úplně nový význam. Kéž ti to ještě hodně dlouho vydrží!15.3.2018 Moc se omlouváme za dlouhou nekatualizaci způsobenou zdravotním stavem. Už je končně lépe, takže se pokusíme dohnat resty ...

Jako první dodatečně přejeme vše nej nej nej našim Áčkům, kteří 26.2. oslavili už své šesté narozeniny.
Astinko, Bono, Čito, Fíbí, Lupínko, Airo, Princi, Ailásku i náš bláznivý Drakeu - přejeme vám i nadále pevné zdraví a pohodu po boku vašich milovaných rodin.

A dále je doplněna fotogalerie a užíváme si pomalu postupující jaro ...23.2.2018 Všechna mimina už jsou ve svých rodinách, které nám pilně posílají fotečky. Některé z nich najdete tady, všechny pak na osobních stránkách konkrétních prcků. Moc děkujeme všem za krásné domovy a zprávy, které nám posíláte!

I u nás doma už je klid. Malá Ferida se pilně učí všechno, co musí správný retrívr umět ... například krást ponožky :) A staroši dospávají ty tři měsíce a já za chvíli obarvím vzniklé šediny a pustím se do vymalování okousaných zdí :)23.1.2018 Štěnďatům je právě 8 týdnů a zanedlouho už nás začnou první opouštět :( Proto ještě pilně fotíme poslední společné okamžiky, stejně jako zapisujeme naše zážitky.16.1.2018 Harantíkům je 7 týdnů, takže dostali svůj občanský průkaz. Teď už jim nemůžeme říkat "vořeši", protože byli oficielně uznáni za členy golden retriever klanu ... byť jsou právě teď převážně zelení, s trochou té blátivě hnědé. No ale velcí jsou, PP mají, tak jim teta Majda vytvořila moc hezké fotečky ...děkujeme!

  
  
  

I nadále jim píšeme deníček a tvoříme nějaké ty fotky :)9.1.2018 U nás Sajgon :) Ale pořád píšeme a fotíme, byť leckdy s nasazením vlastního nosu/uší/prstů/... :)2.1.2018 Mimošům je 5 týdnů a plně si užívají život ve smečce. Například se seznamují s Drakeem, což ten malý velký chudák vždycky přetrpí a prchne :) Oni si totiž mimina nějak nechtějí nechat vysvětlit, že z Dudlíka mlíko nepoteče :)A pokračujeme ve štěněcím deníčku a pilně fotíme :)